Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

Francis S: Wagner: Hungarian Contributions to World Civilization. De Kalb Pike, Pennsylvania, 1977, Alpha Publications, angol nyelven, kiadói egészvászon kötésben
15677.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Die Freimaurerei Österreich-Ungarns. Zwölf Vorträge am 30. ubnd 31. März und 1. April 1897 zu Wien gehalten. Wien, 1897., B. Herder Verlag, V+2+387 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
15678.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19
Horváth Mihály: Magyarország történelme. V. köt.: III. Károly trónra léptéről II. József haláláig. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv,2+456 p. Átkötött modern félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
15679.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Horváth Mihály: Magyarország történelme. I. köt.: A magyar nemzet Európába költözésétől. Ujonnan átdolgozta: Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p. Átkötött modern félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
15680.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kubinyi András: Budai és pesti polgárok családi összeköttetései a Jagelló-korban. Különlenyomat. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész által, tanárának Léderer Emma (1897-1977) történész, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1967., Levéltári Közlemények, 227-291 p. Kiadói papírkötés.
15681.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Szecskó Károly: Emberi sorsok 1956. Eger, 2016, Bródy Sándor Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15682.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15683.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956. Napló. Bp., 2006, 1956-os Intézet. 222 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.
15684.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Jogfosztó jogszabályok Csehszlovákiában. 1944-1949., Elnöki dekrétumok, törvények, rendeletek, szerződések. Szerk.: Szarka László. Források a Kelet-Középeurópai Kisebbségek 20. Századi Történetéhez 2. Komárom, 2005., MTA Etnikai-Nemzeti Kisebbségkutató Intézet-Kecskés László Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példány.
15685.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Roosevelt követe Budapesten. John F. Montgomery bizalmas politikai beszélgetései 1934-1941. Ford.: Bart István. Kiadja Frank Tibor. Bp.,2002,Corvina. Kiadói papírkötés.
15686.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Molnár Imre: Kegyelem életfogytig. Esterházy Jáno szenvedéstörténetének dokumentumai Mycielskiné Esterházy Mária feljegyzései alapján. Összeáll., szerk. és a jegyzékkel ellátta: - -. Bp., 2009., METEM-Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15687.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Rétvári László: A házsongárdi temetőben. A szerző, Rétvári László (1936-) által Eperjessy Géza (1926 -1998) történész részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat. Bp., 1984., Akadémiai Kiadó, 157-160 p. Kiadói papírkötés. + 1977 Kós Károly (1883-1977) író, grafikus, építész temetési fotója a házsongárdi temetőben, fotó a hátoldalon feliratozva, Szabó Tamás fotója, 9x12 cm
15688.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft