Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 244

Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1905.] Hornyánszky-ny., 140 p. + 10 (színes, kartonra ragasztott műmellékletek, a képek előtt feliratos hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János, Magyar-Mannheimer Gusztáv és mások. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, szecessziós Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16579.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1904], Hornyánszky, 140 p.+10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Benczur Gyula, Borsos József, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Zichy Mihály és mások. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, festett, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal.
16580.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A festőművészet remekei. A Szépművészeti Múzeum klasszikus gyűjteményéből. Gerő Ödön előszavával. A Pesti Napló előfizetőnek készült kiadás. [Bp.,cca 1900,] Pesti Napló,(Franklin-ny.), 7+1 p.+20 sztl. lev.+20 (műmellékletek) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal, a gerincen kis sérülésekkel.
16581.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911.] Pesti Napló,(Stephaneum-ny.), 32+128 t. 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomott szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16582.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Zeneköltők albuma I-II. köt. Operettek, szalonpiécek, táncok, dalok, cabaret-számok és kuplék gyűjteménye. Bp.,[1910], Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó-Vállalat, 206; 205 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
16583.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. [Két kötetben.] Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, pár lapon szakadással, a lapok a 16. és 25. oldalak között kijárnak, a rézkarc hiányzik.
16584.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lantos Ferenc: Vizuális kalandozások II. H.n., é.n. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16585.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16586.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kassák Lajos, Moholy-Nagy László: Új művészek könyve. Körner Éva utószavával. Bp., 1977, Európa-Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, hártyapapír védőborítóban. Az 1922-ben Bécsben megjelent kötet facsimile kiadása.
16587.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gross Arnold. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Sinóros Szabó Katalin. Bp., 1993., Dunakönyv. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16588.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gajdos Tibor: Szabadka képzőművészete. Történelmi áttekintés a kezdetektől 1973-ig. Szabadka, 1995, Szabadegyetem. Megjelent 500 példányban. 364 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16589.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nicholas II Esterházy. 1765-1833. Un prince hogrois collections. Kiállítási katalógus. Paris, 2007., Editions de la Réunion des Musées Nationaux. Francia nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
16590.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft