Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.én., Franklin-Társulat, 219+2 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Kínából. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+407 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérüt, kissé kopott, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya, 1 t.+389+4 p.+3 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Budapest Duna-balparti környéke. (65 képpel, 1 várostervrajzzal, és 2 térképpel.) Részletes magyar utikalauzok. I. köt. Budapest és Környéke 3. füz. Szerk.: Barcza Imre, Thirring Gusztáv. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 4+204+II p.+3 (kettő kihajtható) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a hátsó térkép kijár.
Thirring Gusztáv dr.: Budapest részletes kalauza. Részletes Helyi Kalauzok 1. Bp., 1926, A Turistaság és Alpinizmus, 192 p.+1 (Budapest térkép, 1:20.000, 31x31 cm) t. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Budapesti Képeskönyv. Összeállította Genthon István és Nyilas-Kolb Jenő. Előszóval ellátta Kovácsházy Vilmos. Magyyar Tájak, magyar városok. II. kötet. Szerk.: Nyilas-Kolb Jenő. Bp., [1937], Somló Béla, 157 p. 17.-144. oldal között gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Budapest és környéke utcái, középületei és egyéb adatainak jegyzéke. Bp., 1935., M. Kir. Állami Térképészet. Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés, néhány lapon és a borítón kis szamárfülekkel.
Budapest. Die Königin der Donau. Bp., én., Verlag des Städtischen Fremdenverkehrs-Amtes, 46 p. Fekete-fehér fotókkal, német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel.