Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 48

16558.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Anton Edler v. Springer: Handbuch für Officiere des Generalstabes (mit besonderer Rücksicht auf deren Dienst im Felde). IX. Auflage. Wien, 1897, Buchhandlung L. W. Seidel & Sohn, 402 p. + 12 t. (fekete-fehér ábrák). Német nyelven. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
16559.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nagy L. István: A császári-királyi hadsereg. 1765-1815. Szervezettörténet és létszámviszonyok. Pápa, 2013., Gr. Esterházy Károly Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, címlaphiánnyal.
16560.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baczoni Tamás: Magyar katonai egyenruhák. 1945-1956. Bp., 2008., Huninform. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
16561.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baczoni Tamás-Molnár Sándor: Magyar katonai egyenruhák. 1957-1990. Bp., 2010., Huninform. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
16562.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó József János: Erődépítészet a XX. században. Geoinformatikai esettanulmányok. Várak, erődök, erődítések 3. Bp., 2004., Tinta. Fekete-fehér térképekkel, ábrákkal, képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16563.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ujvári Mihály: Egy évszázad a katonai ruházati ellátás szolgálatában. Bp., 2009, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum. 175p. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16564.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
A magyar híradótiszt-képzés története. (1931-2008.) Összeáll. és szerk.: Kocka Ferenc. Bp., 2008.,Zrinyi. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
16565.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16566.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rainer M. János: Századosok. Bp., 2018., Osiris-OSZK. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.  1939. január 15-én a budapesti Ludovika Akadémián honvéd hadnaggyá avattak százhatvan férfit. Mindannyian az első világháború éveiben születtek. A második végére - már aki megérte, mert közülük minden negyedik meghalt - századosok lettek. Egy vert sereg katonáiként érte őket 1945. Újra kellett kezdeni az életüket. Ez a könyv róluk szól - a századosok történeteiről a 20. században.
16567.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Magyar hadifoglyok a Szovjetunióban. Dokumentumok. (1941-1953.) Szerk.: Varga Éva Mária. Moszkva-Bp., 2006., Rosszpen-MKTTK. Fekete-fehér fotókkal és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16568.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
M. Szabó Miklós: A magyar katonai felsőoktatás története. 1947-1956. A szerző, M. Szabó Miklós (1942-2021) altábornagy, hadtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.
16569.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft