Könyvek: Történelem

Tételek száma: 186

Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. kötet. Pars Prima és Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(címkép)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. (kihajtható táblákkal.) Latin nyelven. Átkötött, aranyozott modern egészbőr-kötés, foltos lapokkal, a címkép kissé sérült, 3 kihajtható tábla sérült, ebből kettő kettévált, egy-két táblán kisebb-nagyobb szakadásokkal. Nagyon ritka egyiptológiai munka! / Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. volume. Pars Prima and Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(title image)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. In Latin language. In gilt leather-binding, rebound, the title images damaged, three tables damaged, two of them parted, other tables little bit raunchy, the pages are spotty. Very rare!
15613.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
15614.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárából. II. köt. Szerk.: Pósta Béla. Kolozsvár, 1911., Erdélyi Nemzeti Múzeum,(Stief Jenő és Társa-ny.), 4+319+1 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Magyar és francia nyelven. Félvászon-kötésben.
15615.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárából. V. köt. Szerk.: Pósta Béla. Kolozsvár, 1914., Erdélyi Nemzeti Múzeum,(Stief Jenő és Társa-ny.), 4+469 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t.+4 (kétoldalas térkép, kéttoldalas helyszínrajz, egy kihajtható helyszínrajz, egy hosszmetszet) t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Magyar és francia nyelven. Félvászon-kötésben.
15616.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott, festett, félbőr kötésben. Kevés kopással, a II. kötet gerincén kis sérülés
15617.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
19
Székelyföld története I-III. köt I. köt.: A kezdetektől 1562-ig.Szerk.: Benkő Elek, Oborni Teréz.; II. kötet. 1562-1867. Szerk.: Egyed Ákos, Hermann Gusztáv Mihály, Oborni Teréz. III. köt.: 1867-1990. Szerk.: Bárdi Nándor, Pál Judit. Székelyudvarhely, 2016., MTA BTK-EME-HRM. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
15618.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Cziklay Lajos (szerk.): Rudolf emlék-album. A kispesti Rudolf fogadalmi templom javára. Bp., 1897, Rigler József Ede. Kiadói egészvászon kötés, litho papírdíszítéssel, kissé kopottas állapotban. Előzéklapon néhány firkával
15619.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin. Aranyozott gerincű kopott félvászon kötésben
15620.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Stummer, Rupert: Erzherzog Eugen 1863-1954. Feldmarschall, Hochmeister des Dt. Ritterordens. Salzburg, 2010, Milizverlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, zsugorfóliában.
15621.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. Javított egészvászon kötésben
15622.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
II. Rákóczi Ferenc erdélyi hadserege. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Magyari András. Bukarest, 1994, Kriterion-Polis. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. Ritka!
15623.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15624.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft