Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 51

Bertuch, F(riedrich) J(ustin): Természethistóriai képeskönyv az ifjúság hasznára és gyönyörködtetésére. Új kiadás, deák és magyar leírással megbővítve, némelly buzgó hazafiaknak munkájok által. Tizedik darab. Bécs, 1809, Pichler Antal. 49 képtáblával (színezett rézmetszetek). Latin, magyar, német és francia nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, sérült borítóval, foltos lapokkal, néhány lapon szakadással, hiánnyal, tulajdonosi névbejegyzésekkel, egy képtábla hiányzik.
17068.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
17069.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A Kir. M. Természettudományi Társulat kiadványainak 9 kötete:  Berget Alfonz: A földgömb és a légkör fizikája.;  Berget Alfonz: Léghajózás és repülés.;  Sody Frederick: A rádium.;  Aujeszky Aladár: A baktériumok természetrajza.;  Schaffer X. Ferenc: Általános geológia.;  Molisch Hans: Növényélettan, mint a kertészet elmélete.;  Göldi A. Emil-Gorka Sándor: A rovarok szerepe a betegségek előidézésében és terjesztésében.;  Mágocsy-Dietz Sándor: A növények táplálkozása.;  Scheiner J.: Népszerű asztrofizika.; Bp., 1909-1925., Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötések és félvászon-kötések, egy kivételével Gottermayer-kötések, változó állapotban, közte kopott, foltos borítókkal, egy kötet gerince sérült, de belül nagyrészt jó állapotban.
17070.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1812 Medicinisch - chirurgische Zeitung. Fortgesetzt von D. Johann Nepomuck Ehrhart. Vierter Band. 1812. Salzburg, 1812., Mayrschen Buchdruckerey, 367+80 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, benne restaurált lapokkal.
17071.

1812 Medicinisch - chirurgische Zeitung. Fortgesetzt von D. Johann Nepomuck Ehrhart. Vierter Band. 1812. Salzburg, 1812., Mayr'schen Buchdruckerey, 367+80 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, benne restaurált lapokkal.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17072.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17073.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Daday András: Újabb kuriózumok az orvostudomány magyarországi történetéből. Sajtó alá rendezte: Gazda István. Magyar Tudománytörténeti Szemle Könyvtára 53. Bp.,2005,Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
17074.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Koch Sándor: Magyarország ásványai. Szerk.: Mezősi József. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 562 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ritka!
17075.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Berend Miklós, Dr. Preisich Kornél: A gyermekgyógyászat compendiuma. Gyakorló orvosok és orvosnövendékek számára. Átnézte és előszóval ellátta: Dr. Bókay János. Bp., 1899, Mai Henrik és Fia (Márkus Samu-ny.), VI+(2)+580 p. + 4 t. (két színes, két fekete-fehér képtábla). Kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, a könyv végén található fekete-fehér képtáblák kijárnak.
17076.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jelkulcs a topográfiai térképek számára 5 melléklettel. Bp, 1923
17077.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17078.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Népszerű természettudományi előadások gyűjteménye. Szerk.: Fodor József, Paszlavszky József. Hetedik kötet, 1884-ik évfolyam. Laufenauer Károly, Schmidt Sándor, Ring Ármin, Hoitsy Pál és Staub Móricz előadásai. Bp., 1884, Kir. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.). Bordázott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
17079.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft