Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 303

Heinrich Heines Werke I-VI. köt. Hrs. von Heim Laube. Wien-Leipzig-Prag, é.n., Verlag von Sigmund Bensinger (druck: Ch. Reiger & M. Werthner, Wien), 8+378+1 p.; 4+384+1 p.;4+375+3 p.;4+376+4 p.;4+378+2 p.; 4+377+3 p. Német nyelven. Teljes sorozat! F. W. Bader fametszeteivel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon dszkötés, Wien, Hermann Scheibe-kötés, márványozott lapélekkel, az I. köteten kisebb kopásnyomokkal, ezektől eltekintve szép, gyűjtő állapotban.
17345.

Heinrich Heine's Werke I-VI. köt. Hrs. von Heim Laube. Wien-Leipzig-Prag, é.n., Verlag von Sigmund Bensinger (druck: Ch. Reiger & M. Werthner, Wien), 8+378+1 p.; 4+384+1 p.;4+375+3 p.;4+376+4 p.;4+378+2 p.; 4+377+3 p. Német nyelven. Teljes sorozat! F. W. Bader fametszeteivel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon dszkötés, Wien, Hermann Scheibe-kötés, márványozott lapélekkel, az I. köteten kisebb kopásnyomokkal, ezektől eltekintve szép, gyűjtő állapotban.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (193 képpel.) Bp., 1916., Pallas, 164 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos, szakadt, a gerinc sérült, hiányos, a hátsó borító hiányzik.
17346.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Krasznahorkai László: Sátántangó. Bp., 1985, Magvető, 333 p. Első kiadás. A szerző első nyomtatásban megjelent műve. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadás.
17347.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
Rosny, J. H.: Vamireh. Ernest Kolb. Egyetlen magyar kiadás. Házi fordítás az 1892-es a párizsi kiadás után. Egy francia kiadás másolt címlapjával. Készült 6 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban. 133 p.
17348.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kampe, J.[ohann] H.[einrich]: Erköltsi könyvetske. Iratott a pallérozottabb rendbéli gyermekeknek hasznokra. [Harmadik kiadás.] Szeben, 1818. Hochmeister Márton. 1 sztl. lev. 143 l. Javított lapokkal, igényes, modern félbőr kötésben
17349.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20
Ottlik Géza, Hugh Kelsey: Kalandos hajózás a bridzs ismeretlen vizein. Ford.: Homonnay Géza, Kelen Károly. Bp., 1997, Európa, 404+4 p. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17350.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Beöthy Zsolt: Régi nóták. Három elbeszélés. Haranghy Jenő rajzaival. DEDIKÁLT! Bp., Pantheon. Kiadói kartonált kötés, foltos, kopottas állapotban.
17351.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Arany János összes munkái. I-VIII. köt.: I. köt.: Kisebb költemények. II. köt.: Elbeszélő költemények. I. köt. (Toldi, Toldi szerelme. Toldi estéje.) III. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt. IV. köt.: Elbeszélő (III. köt.) és elegyes költemények. V. köt.: Prózai dolgozatok. VI. köt.: Drámai fordítások. I. köt.: Shakspere színműveiből. VII. köt.: Drámai fordítások. II. köt.: Aristophnes vígjátékai. I. köt. VIII. köt.: Drámai fordítások. III. köt.: Aristophnes vígjátékai. II. köt. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése I-IV. köt. I. köt Versek. II. köt.: Prózai dolgozatok. III. köt.: Levelezés I. köt. IV. köt.: Levelezés II. köt. Bp., 1883-1885-1889., Ráth Mór. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, Leszik-kötések, illetve javított kötésű félvászon-kötés, illetve műbőr-kötés, kopott borítókkal, a III. kötet borítója elvált a könyvtesttől, a VI. kötet sérült kötéssel, az V-VI. kötetek és a levelezések II-III. kötetek borítóin sérülés-kopásnyomokkal, a IV-V-VI kötetek és a levelezések II-III kötetek lapjai foltosak, sérültek, pár kötet kötése javított, két kötetben ceruzás aláhúzásokkal.
17352.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Dugonics András: Jólánka, Etelkának leánya. I-II. köt. Első könyv: Gyulafinak bujdosássai. Második könyv: A karjeli történetek. Pozsonyban és Pesten, 1803-1804, Füskúti Landerer Mihály, 1 (címkép) t. +2+4+773+3; 1 (címkép) t. + 4+772+3 p. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, restaurált példány, benne pótolt lapokkal: az I. kötet címlapja, II. kötet címképe, és a 215. és 468. oldalakon a metszeteket tartalmazó rész, kissé foltos lapokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
17353.

Dugonics András: Jólánka, Etelkának leánya. I-II. köt. Első könyv: Gyulafinak bujdosássai. Második könyv: A' karjeli történetek. Pozsonyban és Pesten, 1803-1804, Füskúti Landerer Mihály, 1 (címkép) t. +2+4+773+3; 1 (címkép) t. + 4+772+3 p. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, restaurált példány, benne pótolt lapokkal: az I. kötet címlapja, II. kötet címképe, és a 215. és 468. oldalakon a metszeteket tartalmazó rész, kissé foltos lapokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17354.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17355.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Henrik Ibsen színművei. I-II. köt. Ford.: Hajdu Henrik. Helikon Klasszikusok. Bp., 1966, Magyar Helikon, 982+(4) p., 1281+(6) p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, műanyag védőborítóban, jó állapotban. (1111./1200) példány.
17356.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft