5 000 Ft
28
Guerrieri Murano 1937: Boroskancsó hattyú motÃvummal. Kézzel festett kerámia, jelzett, koszos, kopásnyomokkal. m:26cm Giulio Guerrieri 1930-ban megalapÃtja a "Guerrieri Ceramics Murano" manufaktúrát, Murano szigetén. 1934-ben testvére Archimedes dekoratÅ‘r, hÃvta fel a figyelmét, hogy dÃszesebb kerámiát gyártson. Modern és hagyományos stÃlusban készült háztartási edényeket, bútor betéteket, dÃszpaneleket, rusztikus kerámiákat és ókori másolatokat gyártanak. 1937-ben Julius és Archimedes nevet kapja a manufaktúra. A háborús események nagyban lelassÃtották a termelést. 1964-ben a gyárat bezárják.