Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 255

Verne Gyula: Senki fia. Ford.: Gaal Mózes. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 414+1 p. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
17311.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., [1931], Franklin-Társulat, 233+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
17312.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Verne Gyula: Utazás a Föld központja felé. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 264 p. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
17313.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1943, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban
17314.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, a gerincen fakult borítóval, de egyébként jó állapotban.
17315.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hamvas Béla: Szellem és egzisztencia. Pannónia Könyvek. Hamvas Béla tanulmányainak a szövegét gondozta, és a jegyzeteket készítette: Csuhai István. Bp., 1987, Baranya Megyei Könyvtár, 192 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17316.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hamvas Béla 33 esszéje. Vál.., szerk., a bevezetőt írta: Dúl Antal. Tartóshullám. Szerk.: Beke László, Csanády Dániel, Szőke Annamária. Bp., 1987., Bölcsész Index. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel.
17317.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hamvas Béla: Világválság. Az előszót és a jegyzeteket írta: Szigethy Gábor. Gondolkodó Magyarok. Bp.,1983,Magvető. Kiadói papírkötés.
17318.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mándy Iván: Budapesti legendák. Felvidéki András rajzaival. Bp., 1994, Budapest Főváros Önkormányzata, 165+2 p. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 200 számozott példányban, ebből a 81. számú példány.
17319.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Orwell, George: Állatfarm. Ford.: Szíjgyártó László. Ralph Steadman illusztrációival. Bp., 2006, Európa Könyvkiadó. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17320.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Séta bölcsőhelyem körül. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól Szerk.: Kovács László. Bp., 1940., Révai, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival. Kiadói vaknyomásos kartonkötésben, sérült gerinccel.
17321.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Krupa András: Hidelmek - varázslatok - boszorkányok. (Békéscsaba, Tótkomlós és Csanádalberti szlovák lakó körében gyűjtött babonák, hiedelmi szokások. Békéscsaba, 1974, Békés megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Művelődési Osztálya, 373+5 p. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
17322.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft