Könyvek: Történelem

Tételek száma: 174

15655.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
15656.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Magyar Történeti Életrajzok, I. évf. 1-3. köt., egybekötve:   Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 1. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),12+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Thallóczi Lajos: Csömöri Zay Ferenc. 1505-1570. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 2. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 (címkép,Dörre Tivadar (1858-1932): Zay Ferenc rézmetszetű portréja) t. +4+171 p. + 8 t. (képtáblák, közte egy színes, két hasonmás, amiből egy két oldalas) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapszélekkel, az I. részből egy tábla hiányzik (24. o. A brünni szerződés.)
15657.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Magyar Történeti Életrajzok, II. évf. 2-3. köt., egybekötve:   Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 2. köt.) Bp., [1886.], Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1(címkép, Dörre Tivadar (1858-1932): Pázmány Péter rézmetszetű portréja) t. + 4+344 p.+13 (képtáblák) t.+10 (mellékletek) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 3. köt.) Bp., 1886, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+192 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (mellékletek) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az I. részben egy hiányzó táblával, két javított és egy szakadt táblával, néhány kissé foltos lappal, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, névbélyegzéssel, a szennylapokon ceruzás jegyzettel, a gerincen a címfeliratnál tévesen jelöli a sorozat Forgách Zsuzsánnáról szóló részét.
15658.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Magyar Történeti Életrajzok, V. évf. 1-3. köt., egybekötve:   Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 1. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+220 p.+12 (képtáblák) t.+5 (hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Angyal Dávid: Késmárki Thököly Imre. 1657-1705. II. rész. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 2. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t. 4+292 p.+15 t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 3. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+ 4+120 p.+5 t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.  Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, javított kötéssel, hiányzó szennylapokkal, az első címlapon halvány bélyegzőnyommal.
15659.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Ian Kershaw: Hitler. 1889-1936. Hybris. Fordította: Fazekas István. Bp., 2003, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15660.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Norman Davies: Európa története. Ford.: Bojtár Endre, Bojtár Péter. Europica Varietas. Bp.,2002., Osiris-2000, 1326 p. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15661.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15662.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Mályusz Elemér: Egyházi társadalom a középkori Magyarországon. Bp., 2007, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés.
15663.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15664.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben hiányzó térképpel.
15665.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
15666.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft