Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 337

17513.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szenes Béla: Gyurika. A Vidám írások második kötete. Bp., 1921, Légrády Testvérek, 202+1 p. Sérült kiadói papírkötés, laza, részben szétvált fűzéssel.
17514.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17515.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Szőnyi Zsuzsa: A Triznya-kocsma. Magyar sziget Rómában. Bp., 1999, Kortárs Kiadó. 253 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17516.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kunszery Gyula: Vegyétek és igyátok. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Kiadói vászonkötésben
17517.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Szegváry Mihály: Keraban meg a többi vasfejű. A borító és a rajzok Szür-Szabó József munkái. Bp.,[1941],Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17518.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Normal Vorschriften in Pensions-Sachen von 1771-1844. Ofen, 1845, K. ung. Universit. Buchdruckerei, IV+212 p. + 3 kihajtható táblázat. Német nyelven. Az 1771. évi nyugpénzi szabályrendelet, majd az 1781. március 30-án kelt kegyelmes királyi leirat által közzétett Magyar- s Erdélyországra nézve kiadott általános 1781-i nyugdíjszabályzat. Foglalkozik a nyugalmazott állami tisztviselők és szolgák nyugélvezményeivel, valamint a tisztviselők és szolgák özvegyei és árvái iránti nyugpénzi szabályrendelettel. A kötetben több üres lappal jegyzetek számára. Tulajdonosi bejegyzés: Soób, Pest 1846. Korabeli, kopottas félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, gerincvignettával.
17519.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Beszámoló a Kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem 1941-42. tanévi működéséről. Szerk.: Szentpétery Zsigmond. Kolozsvár, 1943, M. Kir. Ferenc József-Tudományegyetem, 277 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel.
17520.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17521.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Mészáros Gyula: Török költők. Bp., 1910., Franklin. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, a hátsó borító részben hiányos.
17522.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Kálmán Sámuel: A magyar fabula története. Bp., é.n. Fried és Krakauer. Kiadói papírkötésben
17523.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Ignotus novelláiból. Bp., 1918, Nyugat, 105+5 p. Számozatlan példány. Korabeli félvászon-kötés
17524.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft