Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. + Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos, egyébként jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. + Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, kopottas, foltos állapotban.
Ossendowski, Ferdinand : Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,(1924), Franklin, 240 p.+ 1 (kihajtható térképpel) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltos térképpel, ex libris-szel.
Dr. Mészáros Gyula: Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámia emlékei. Szekszárd, 1968, Tolna megyei Tanács V. B. Művelődési Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.
Szakály Ferenc-Szűcs Jenő: Budai bortizedjegyzékek a 16. század első harmadából. Kubinyi András bevezető tanulmányával. História Könyvtár Okmánytárak 4. Bp., 2005., História - MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés.
Az Erdélyi Múzeum-Egyesület Brasovban (Brassó) 1934. augusztus 25-26. napjain, a tizenharmadik vándorgyűlés keretében tartott orvoskongresszusának emlékkönyve. Szerk.: Veress Ferenc, Koleszár László. Cluj/Kolozsvár, 1935., Erdélyi Múzeum-Egyesület, 106+1 p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Tekes Sándorné Zsebők Nelli: Ez volt a múlt. Pestszentlőrinc 1944. november - 1945. július. A II. világháború áldozatai Pestszentlőrinc-Pestszentimre. Örökségünk sorozat II. köt. Bp., 2005., Budapest XVIII. Kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata - Budapest XVIII. Kerületi Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
+
Pándy Tamás: Pestszentimre önállósági küzdelme a XX. században. Örögségünk sorozat II. köt. Bp., 2005., Budapest XVIII. Kerületi Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
cca 1920-1940 Vegyes utazási prospektus, 3 db:
Deutsche Verkehrsbücher Der Rhein und seine Seitentäler. Berlin, én.,Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr, 104 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. 16. Auflage. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.;
Der Mitelrhein. Ein Blick über das Land uns seine Kultur in Vergangenheit und Gegenwart. Hrsg von der Reichsbahndirektion Mains. Mit einem Einführungswort von Universitätsprofessor Dr. Paul Clement. Main,én.,Verlag der Reichsbahndirektion Mainz, 114 p. + 2 (térkép-mellékletek) t. V. Verbesserte Ausgabe. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;
Österreichischer Bundesbahnführer für Reise und Touristik. (Mit 54 Illustrationen.) Gesäuse und Erzberggebiet. Mit Benützung amtlicher Daten bearbeitet von Hans Biendl und Ludwig Sinek. Bundesbahn-Führer Für Reise und Touristik Band 4. Wien, 1926, Steyrermühl Verlag, 96 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, részben hiányos gerinccel.;
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.