Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója gróf Széchenyi Károly. Tervezte: Kaffka Károly. Szerkesztő bizottsága: Praznovszky Iván, Tersztyánszky Jenő, Bogsch Aladár, Egyed Ferenc, Tóth Lajos, Szviezsényi Zoltán, Harsányi Zsolt, Zilahy Dezső, Kunszt János, Kubányi Rezső. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, (Globus-ny.), X+16+704+1 p.+ 6 (ebből 1 színes) t.+ 2 (nagyméretű kihajtható térképek, Budapest és környékének látványosságai, mindennapi és hétvégi üdülő-fürdő és szórakozó lehetőségei, tervezte és rajzolta: Kern Ferenc, 56x66 cm, Csonka-Magyarország városai, gyógyfürdői,gyógyforrásai, üdülőtelepei, fürdőzésre és nyaralásra alkalmas községei, tervezte és rajzolta: Kern Ferenc, 45x62 cm) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, az első térkép szakadt, sérült, a második térkép szakadt, a hátoldalán kis sérülés, egy sérült lappal (683/684.)
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Bp., 1896, Kunosy Vilmos és Fia,210+2 p. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, angol és francia nyelven. Korabeli haránt-alakú félbőr-kötésben, bekötött elülső papír borítóval, kopott borítóval, celluxszal javított lapokkal, további egy-két javított lappal, foltos lapokkal.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935],Franklin, 197+2 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítók kopásnyomokkal.
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.