Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 28

[Edmond Pourchot (1651-1734)] Edmundi Purchotii: Institutiones philosophicae ad faciliorem veterum, ac recentiorum philosphorum lectionem compratae opera & studio V. Cl. - - Senonensis. Tomus Tertius. Patavii, 1738., Ex Typographia Seminarii apud Joannem Manfre, 502 p. +19 (rézmetszetű táblák, Tab 16-34) t. Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, foltos, javított címlappal és régi bélyegző részletével, valamint a címlapon hibással, 1746-os kézzel írt évszámmal és egy-két további possessori bejegyzéssel, néhány foltos táblával.
17153.

[Edmond Pourchot (1651-1734)] Edmundi Purchotii: Institutiones philosophicae ad faciliorem veterum, ac recentiorum philosphorum lectionem compratae opera & studio V. Cl. - - Senonensis. Tomus Tertius. Patavii, 1738., Ex Typographia Seminarii apud Joannem Manfre', 502 p. +19 (rézmetszetű táblák, Tab 16-34) t. Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, foltos, javított címlappal és régi bélyegző részletével, valamint a címlapon hibással, 1746-os kézzel írt évszámmal és egy-két további possessori bejegyzéssel, néhány foltos táblával.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
Pálóczi-Horváth György: Freud, vagy egy illúzió eredete. A szerző által dr. Horváth Zoltán írónak dedikált példány! Bp., 1948. Hungária. Kiadói papírkötésben
17154.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tanulmány a Hortobágy néprajzához. Szabadfalvi József és Ujváry Zoltán közreműködésével szerkeszti Gunda Béla. Műveltség és Hagyomány XV-XVI. Debrecen, 1972-1974., Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
17155.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Alain Finkelkraut: A gondolkodás veresége. Bp., 1996. Osiris. Kiadói papírkötésben
17156.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Sára Péter: A magyar nyelv titokzatos forrásánál. Rokon vonások, szerkezeti hasonlóságok a magyar és a török nyelvekben. Bp., 1996., Szenci Molnár Társaság. Kiadói papírkötés.
17157.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Nietzsche Frigyes: Im-igyen szóla Zarathustra. Tásadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
17158.

Kikiáltási ár:
800 Ft
A N. Leontyev: A pszichikum fejlődésének problémái. Ford.: Mikus Gyula. Bp., 1964., Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17159.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,62
1,76
Cserkuti József: Latin hangmértéktan. Az Alvari-féle latin versezet nyomán a tanodai ifjúság számára írta: - -. Szeged, 1862, Burger Zsigmond, 26 p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás bejegyzéssel.
17160.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lukács György: Marx és Lenin. Megjelenik Lukács György születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sziklai László. Bp., 1985, Kossuth Könyvkiadó. 393 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17161.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Szendrey Ákos: A magyar néphit boszorkánya. Szerk., a szómagyarázatok és a helynévmutatót készítette: Fazekas István. A bevezető tanulmányt írta: Sándor István. Bp., 1986., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17162.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Nyomárkay István: Anyanyelvi ébredés és hagyomány nálunk és szomszédainknál. Bp., 2002, Lucidus. Kiadói papírkötés.
17163.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Nigel Warburton: Bevezetés a filozófiába. Bp., 2005, Kossuth. Harmadik bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17164.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft