Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 304

Fekete István: Tíz szál gyertya. Bp.,1948., Új Idők, 184 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17266.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17267.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vajda János: Dal és beszély - Jankó János rajzaival.  Budapest, 1884, Franklin 92 p. + [1] p., ill. Első kiadás. Átkötőtt egészvászon kötésben az eredeti borító felhasználásával
17268.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Takáts Gyula: Tükrök szava - betűk arca. Jegyzetek - válaszok. Vallomások. Bp.,1985,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány.
17269.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Berda József: Így igaz. Bp., 1961., Magvető. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   A szerző, Berda József (1902-1966) József Attila-, és Baumgarten-díjas költő által aláírt példány.
17270.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16
A másik ember felé. Az Exodus munkaközösség dolgozatai. Szerk.: Karácsony Sándor. Debrecen, 1942., Exodus, 122 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval, érdekes ajándékozási sorokkal.
17271.

A másik ember felé. Az "Exodus" munkaközösség dolgozatai. Szerk.: Karácsony Sándor. Debrecen, 1942., Exodus, 122 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval, érdekes ajándékozási sorokkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fehér Ferenc: Az antinómiák költője. Dosztojevszkij és az individuum válsága. Bp., 1972, Magvető. 490 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval.  A szerző, Fehér Ferenc (1933-1994) magyar filozófus, esztéta, műkritikus által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész és férje, Mihályi Gábornak (1951-2017) irodalomtörténész részére dedikált példány.
17272.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17273.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cseres Tibor: Pesti háztetők, Az utolsó bűbájos. DEDIKÁLT! Bp., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17274.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
May, Karl: Winettou der Rote Gentleman 1-2-3. Freiburg, Friedrich Ernst Fehlenfeld. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
17275.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
May Károly: A szent este. Útleírás. Ford.: Altay Margit. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Aczél Testvérek (Otthon-ny). 152 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza, részben szétvált kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
17276.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Verne Gyula: Egy khinai viszontagságai Khinában. Bp., 1899, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, viseltes állapotban.
17277.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft