Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 64

József Attila (1905-1937) költő nagy méretű fotója autográf aláírásával. Várkonyi fotó, matricával jelzett, Foltos. Üvegezett keretben. (proveniencia: Faludy György hagyatékából). Fotó méret 38x27 cm Keret mérete 56x48 cm
13218.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
810,81
882,35
9
1772 Draveczky Gábor Szepes megyei kapitány, ezredes autográf levele a királyi kancellárnak, melyben megköszöni a Szent István rend neki adományozott keresztjét, és kéri, hogy még egy példányt csináltathasson, hogy mindig legyen egy tartalék.
13219.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
34
1848 Szeged. Az 1848 áprilisi népgyűlésről készült hirdetmény Tisztelt Nemzeti Kormány! címmel. Szeged, 1848. április 12. Grünn. 1 lev. A Szeged sz. kir. város közönsége által jegyzett kiáltványban a szerzők kifejtik, hogy külpolitikailag Velence s Lombardia szabaddá nyilatkoztatása, az aldunai tartományoknak önállóságra fölhívása s ennek kivivásában gyámolítása és a lengyel függetlenség helyre állítása abirodalom számára nem hogy veszteséget, hanem előnyt jelentene. A kiáltvány felhív arra, hogy a külügyek irányításában is az egyenlőség és a testvériség elvei érvényesüljenek. Körülvágott. 34x25 cm
13220.

1848 Szeged. Az 1848 áprilisi népgyűlésről készült hirdetmény "Tisztelt Nemzeti Kormány!" címmel. Szeged, 1848. április 12. Grünn. 1 lev. A Szeged sz. kir. város közönsége által jegyzett kiáltványban a szerzők kifejtik, hogy külpolitikailag "Velence s Lombardia szabaddá nyilatkoztatása, az aldunai tartományoknak önállóságra fölhívása s ennek kivivásában gyámolítása és a lengyel függetlenség helyre állítása" abirodalom számára nem hogy veszteséget, hanem előnyt jelentene. A kiáltvány felhív arra, hogy a külügyek irányításában is az egyenlőség és a testvériség elvei érvényesüljenek. Körülvágott. 34x25 cm

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
9
1849 Azon tárgyak jegyzéke melyet az 1848-as forradalom alatt hazaárulásért kivégzett gróf Zichy Ödön ((1809-1848) után maradtak és melyeket elárvereztek, a vevők neveivel 4 p
13221.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
13222.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1850 Welden tábornagy felhívása Bécs ostrománál és az olasz háborúban megsérült katonák segélyezésére szóló felhívás. Hirdetmény.60x50 cm
13223.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1850 A (szabadharc során) súlyos károkat szenvedett Losonc város lakosainak segélyezésére szóló felhívás. Hirdetmény. Foltos 36x24 cm
13224.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
1859 Tanárky Gyula (1815-1880): gazdasági író, 1848-as szabadságharcos, Kossuth Lajos titkára az emigrációban autográf levele Irányi Dánielnek, melyben Henszlmann Imre (1813-1888) náluk, Londonban hagyott kéziratait próbálja rajta keresztül visszajuttatni neki, mert most ideig óráig sem tudjuk, hol fog bennünket a legközelebbi óra találni 2 beírt oldal
13225.

1859 Tanárky Gyula (1815-1880): gazdasági író, 1848-as szabadságharcos, Kossuth Lajos titkára az emigrációban autográf levele Irányi Dánielnek, melyben Henszlmann Imre (1813-1888) náluk, Londonban hagyott kéziratait próbálja rajta keresztül visszajuttatni neki, mert "most ideig óráig sem tudjuk, hol fog bennünket a legközelebbi óra találni" 2 beírt oldal

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
9
1870 Békés vármegye levéltárnoka címeres gumibélyegző fa nyéllel. Bienenstok Lipót réz plakettel jelzett 7,5 cm
13226.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1870 gr. Batthány Lajos, magyar miniszterelnök hamvainak városi köztemetőbe való áthelyezésére szóló meghívó Barna Zsigmond városi főjegyző és Gamperl Alajos helyettes főpolgármester autográf aláírásával
13227.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
1880 Capitalien-Tabelle Gálffy György, pénzügyi kimutatás német nyelven
13228.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1890 Kiskunhalas rt. város MÁV állomásának vasútállomás kézzel rajzolt helyszínrajza karton borítóval / Railway station hand drawn outline 95x34 cm
13229.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft