Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 207

Vass Károly - A Szeged-Csongrádi Takarékpénztár alapításának és ötvenéves fennállásának története. Az intézet részvényeseinek és barátjainak ajánlva.  (Szeged, 1896. Bába ny.) 1 t. (Klauzál Gábor portré, lith.) 111 p. Korabeli, díszesen aranyozott félbőr kötésben. Festett lapéllel, kis kopással, néhány folttal
15012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Hetey Sándor György: Debrecen város törzsménesének története 1944-ig. Debrecen, 1984, Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B.,(Alföldi-ny.), 63+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Hetey Sándor (1913-1995) György által Dr. Kovács Jenő (1930-?) a VII. Fogathajtó Világbajnokság Szervező Bizottság társelnöke részére dedikált példány, dátumozva (Szilvásvárad, 1985. jan. 28.), Hetey Sándor György névjegykártyájával.
15013.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Udvarhelyszék az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc idején. 1-2. köt. 1. köt.: Zepeczaner Jenő: Tanulmány és okmánytár az udvarhelyszéki eseményekhez. 2. köt.: Korabeli iratok, jegyzőkönyvek, lajstromok. Közli: Pál-Antal Sándor, Zepeczaner Jenő. Haáz Rezső Kulturális Egyesület Múzeumi füzetek 16.,24. Székelyudvarhely, 1999-2005., Haáz Rezső Kulturális Egyesület. Kiadói papírkötés.
15014.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15015.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bereg vármegye (1782-1785.) Szerk., a bevezető tanulmányt írta és fordította: Pók Judit. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai Közlemények 17. Nyíregyháza, 1999., Szabolcs-Szatmár-Bereg M. Önkormányzat Levéltára-Szabolcs-Szatmár-Bereg M. Önkormányzat. Nagyon gazdag színes térképanyaggal illusztrált. Kiadói egészműbőr-kötés. Megjelent 500 példányban. Számozatlan példány.  A szerkesztő, tanulmány író, fordító Pók Judit által DEDIKÁLT példány.
15016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szabolcs vármegye (1782-1785.) Szerk., a bevezető tanulmányt írta és fordította: Pók Judit. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai Közlemények 11. Nyíregyháza, 1996., Szabolcs-Szatmár-Bereg M. Önkormányzat Levéltára-Szabolcs-Szatmár-Bereg M. Önkormányzat. Nagyon gazdag színes térképanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés. Megjelent 300 példányban. Számozatlan példány. Megjelent a honfoglalás 1100. évfordulója tiszteletére.
15017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Die Mittenwaldbahn. Innsbruck-Garmisch Partenkirchen- Reutte. Innsbruck, én Schwick. Félvászon kötésben 72p.
15018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Budapesti Közúti Vasút 100 éve. Szerk.: Csuhay Dénes. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban. Sok melléklettel
15019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1873-1925 Kolligátum Miskolc város éves jelentéseiből és különféle beszédekből, egybekötve:   1873 Jelentés Miskolcz város hatósága és tisztviselői 1872-ik évi működésének eredményéről. Egyszersmind visszatekintés az önkormányzat ujraszületésétől felmerült nevezetesebb mozzanatokra. Ezekből kifolyólag indítvány Miskolcz köztörvényhatósággá leendő átalakulása tárgyában. Szerk. és előadta: Lossonczi Farkas Károly a város polgármestere. Miskolcz, 1873., Rácz Ádám-ny., 34+1 p. Megjelent 500 példányban.;   1880-1891 Miskolcz város polgármesterének és tiszti orvosainak jelentése az 1879./1883./1884./1886./1887./1888./1890. közigazgatási évről. Miskolcz, 1880-1891, Forster Rezső-ny., 36; 27; 27; 30; 30; 31; 36 p.;  1887 Kossuth Lajos arczképének leleplezése alkalmából, Miskolcz város képviselő testűletének 1887. év junius hó 2-án tartott közgyülésben Soltész Nagy Kálmán polgármester által elmondott beszéd. Miskolc, 1887, Falkenstein Adolf-ny., 4 p. [1887-1888. évi jelentések között.]  1912 Méltóságos Tekintetes ur! Tekintetes Törvényhatósági bizottság! Miskolc, én., Klein és Ludvig-ny., 30+2 p.;   1912 Kun József: Emlékbeszéd Horváth Lajos arcképének ünnepélyes leleplezése alkalmával, Miskolcz thjf. város 1912. évi október hó 29.-én tartott közgyűlésen, elmondotta. Miskolcz,1912., Szelényi és Társa-ny., 24 p.;   1925 Miskolc thjf. város közönsége által Jókai Mór születése századik évfordulójának megünneplésére alkalmából 1925. évi február hó 17-én megtartott jubileumi díszközgyűlésen elmondott ünnepi beszédek. I. Runyai dr. Sóldos Béla, Miskolc thjf. város főispánjának elnöki megnyitó beszéde. II. DR. Putnoki Béla, Miskolc thjf. város tb. tiszti főügyészének ünnepi beszéde. Miskolc, 1925, Klein, Ludvig és Szelény Rt-ny., 12 p.   Későbbi átkötött kopott félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Lichtenstein József: Miskolcz kir. városságának története. Miskolc, 1908., Klein és Ludwig, 86 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé sérült elülső borítóval, kissé szakadt, javított címlappal, intézményi bélyegzővel. Ritka!
15021.

Lichtenstein József: "Miskolcz" kir. városságának története. Miskolc, 1908., Klein és Ludwig, 86 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé sérült elülső borítóval, kissé szakadt, javított címlappal, intézményi bélyegzővel. Ritka!

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1912 Országos házi ipari és amatőr-kiállítás Miskolcon- 1912. márc 31-ápr. 16. Kiállítási tájékoztató. Miskolc, 1912., Klein és Ludwig-ny., 110 p. Javított gerincű papírkötés.
15022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15023.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft