Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 34

Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Vierter Band. Kriegswesen - Seewesen. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 28 (Kriegswesen) t.+25 (Seewesen) t. (Összesen 53 tábla, nagyrészt fametszetű és acélmetszetű táblákkal, de a zászlós tábla litográfia.) Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal, az első tábla kijár és a szélein sérülésekkel, két tábla szélén szakadásokkal, névbélyegzővel.
16558.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerkesztette vitéz Rózsás József őrnagy. Bp.,1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (Horthy Miklós kormányzó címkép) t.+224 p. + LXXX (fekete-fehér képtáblák) t.+ 8 (színes) t. +1 (térkép) t. Kiadói festett, erdélyi címeres félvászon-kötésben, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban, rajta Haranghy Jenő (1894-1951) grafikájával, a borítón kis kopásnyomokkal, az első kötéstáblánál laza, kissé sérült fűzéssel.
16559.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Egyedy Balázs Dénes: A Rongyosok felvidéki harcainak története. (Egy Rongyos Gárdista naplója.) Bp., 1940., (Hoffmann és Társa-ny.), 1 (Horthy Miklós arcképe) t. + 111 p. + 10 (Fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, foltos, kissé hiányos papír védőborítóban, kissé foltos lapokkal. Ritka!
16560.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
22
A magyar királyi honvédség története. 1868-1918. Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. +11 (színes.) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, kopott, javított, részben pótolt gerinccel, de belül hiánytalan és jó állapotú!
16561.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bachó László, Dezséri: A magyar kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett: Ajtay Endre, dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, marczinfalvi Benda Gyula, Matterny István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, Dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Szerkesztette: - -. Bp., 1930, Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia, 1003+5 p. Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, domborított egészvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
16562.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16563.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.), 1 (Horthy Miklós arcképe) +160 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, érdekes 1939-es ajándékozási bejegyzéssel.
16564.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
19
Tomor László: Harcok az orosz égen. A repülő ember I. köt. Bp.,[1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium, 162 p.+8 (fekete-fehér képtáblával) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Klics Ferenc (1924-1993) atléta, diszkoszvető (későbbi olimpikon, edző,1956-ban a magyar olimpiai csapat forradalmi bizottságának az elnöke) részére szóló ajándékozási sorokkal egy 1943-as I. helyezésért, bélyegzéssel.
16565.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Biringer Gyula. Mesék a lövészárokból. Dedikált! Molnár Ferenc bevezető írásával és a szerző rajzaival. Bp., 1916. Róvó ny. Benkő biz. 77 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
16566.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Markó Árpád: Magyarország hadtörténete. Nemzetnevelők Könyvtára. III. Honvédelem 6. Bp., 1943., Országos Közoktatási Tanmács, 296 p. + 3 t. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
16567.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Kürti Béla: A Kárpátoktól a Rajnáig. Háborús emlékeim. Cegléd,én,Ceglédi Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
16568.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16
16569.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft