Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 66

Fairy tales from Grimm. Edited and with an Introduction by Hamilton W. Mabie. Pictures and Decoration by Ethel Franklin Bettes. New York-Newak,1909,Barse & Hopkins Publishers, 1 (színes, címkép) t.+117 p.+5 (színes képek)+6 (fekete-fehér képek) t. Angol nyelven. Kiadói szecessziós illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, 4 fekete-fehér illusztrációt kiszíneztek.
17352.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
365 napra 365 mese Róna Emy rajzaival. Bp., é.n. Dante. Kiadói javított félvászon kötésben
17353.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Puskin: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Ford.: Áprily Lajos, Fodor András, Illyés Gyula, Kormos István, Vas István. Bp.,1953, Ifjúsági Könyvkiadó Vállalat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos borítóval.   A fordító, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, műfordító által Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő és családja részére dedikált példány.
17354.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az aranyhajú királylány. Délszláv népmesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Zoltán. Ford.: Csuka Zoltán. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1961, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17355.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
A lány, aki rózsát nevetett. Új görög népmesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Hadzisz Dimitrisz. Ford.: Moravcsik Gyuláné és Hadzisz Dimitrisz. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1964, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban, jó állapotban.
17356.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
A vasorrú Indzsibaba. Kárpátukrajnai népmesék. Vál. és ford: Fincicky Mihály. Ortutay Gyula utószavával. Kovács Ágnes jegyzeteivel. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1970, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2900 példányban.
17357.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20
Az elcserélt asszonyok. Lengyel népmesék. Vál. és ford.: Kerényi Grácia. Ortutay Gyula előszavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1962, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos papírborítóval a gerincen, jó állapotban.
17358.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19
A föld szépe. Albán népmesék. Ford. és az utószót írta: Schütz István. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, foltos papír védőborítóban, egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
17359.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16
Az utolsó sárkány. Bolgár népmesék. Vál.: Karig Sára. Ford.: Karig Sára, Sipos István. Az utószót és a jegyzeteket írta Juhász Péter. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1966, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3150 példányban.
17360.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
Holdangyal. Tadzsik népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Jeremiás Éva. A verseket Szerdahelyi István fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1970, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
17361.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18
Bénli-Bari a macska. Török népmesék. Vál. és ford.: Bartócz Ilona. Az utószót és a jegyzeteket írta: Egyed Edit. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1959, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos borítóval, de összességében jó állapotban.
17362.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A nyírfa-fiúcska. Mesék az Amur partjáról. Ford.: Diószegi Vilmos. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
17363.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft