Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 311

Klee, Paul: Pedagógiai vázlatkönyv. Ford.: Karátson Gábor. Bp., 1980, Corvina. Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16604.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16605.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Kiss Tibor]: A Szigetvidék és Ormányság népének építészete. Bp., 1943., Magyar Építőművészet, (Hellas-ny.), 9 p.+43 (fekete-fehér képtáblák, 89 fekete-fehér fotóval) sztl. lev. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és képtáblákkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16606.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Horváth Terézia: Kapuvár népviselete. Kézirat gyanánt. Néprajzi Múzeum. Néprajzi Közlemények. XVI-XVII. évf. Bp., 1972., Népművelési Propaganda Iroda, 482 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel. Megjelent 650 példányban.
16607.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Peasant art in Sweden, Lapland and Iceland. Ed. by Charles Holme. London-Paris-New York, 1910, The Studio,VIII+48 p.+68 (fekete-fehér képtáblák) t. +20 (hártyapapírral védett képtáblák, rajta részben színes illusztrációkkal) t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16608.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp., 1992., A&A. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.   A művész, Deim Pál (1932-2016) Kossuth-díjas magyar festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
16609.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bortnyik Sándor: Géplovag. Bp., 2008, Virág Judit, 43+1 p. Kiadói papírkötés.
16610.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Reinach Salamon: A művészet kis tükre. A képzőművészetek általános törtéente. Fordította és a magyar művészettörténeti résszel kibővítette: Lázár Béla. Bp., 1906, Athenaeum, 5+346+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott piros egészbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép, gyűjtői állapotban.
16611.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Reich Károly: Hitem szerint. Reich Károly (1922-1988) által dedikált! Bp., 1977, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védő borítóval.
16612.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ozsvári Csaba ötvösművész. hn.,(2001),Vízió Stúdió, 55+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Az ötvösművész, Ozsvári Csaba (1963-2009) által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.  Ozsvári Csaba (1963-2009) ötvösművész. Első sorban egyházi, liturgikus megrendelésre dolgozott.  ,,A művészetben és a művészeten kívül engem nem érdekel más, mint Jézus Krisztus. És semmi másról nem akarok szólni, csak az Isten dicsőségéről. Ha ez nem megy, akkor inkább hallgatok.   Amikor dolgozom, az ábrázolandó témában vagy liturgikus tárgyban újra és újra meg kell élnem a személyes kapcsolatomat Istennel. Ez nélkülözhetetlen a szakrális művészet területén.   A neve akkor vált szélesebb körben is ismertté, amikor II. János Pál pápa 1991-es látogatásakor a magyar katolikus püspöki kar egy általa készített evangéliumoskönyv-borítót ajándékozott a szentatyának, amit azóta az utódai is használnak. Fiatalon, 2009-ben halt meg hirtelen szívleállás következtében. Később kezdeményezés indult a boldoggá avatására.
16613.

Ozsvári Csaba ötvösművész. hn.,(2001),Vízió Stúdió, 55+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Az ötvösművész, Ozsvári Csaba (1963-2009) által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Ozsvári Csaba (1963-2009) ötvösművész. Első sorban egyházi, liturgikus megrendelésre dolgozott. ,,A művészetben és a művészeten kívül engem nem érdekel más, mint Jézus Krisztus. És semmi másról nem akarok szólni, csak az Isten dicsőségéről. Ha ez nem megy, akkor inkább hallgatok." "Amikor dolgozom, az ábrázolandó témában vagy liturgikus tárgyban újra és újra meg kell élnem a személyes kapcsolatomat Istennel. Ez nélkülözhetetlen a szakrális művészet területén." A neve akkor vált szélesebb körben is ismertté, amikor II. János Pál pápa 1991-es látogatásakor a magyar katolikus püspöki kar egy általa készített evangéliumoskönyv-borítót ajándékozott a szentatyának, amit azóta az utódai is használnak. Fiatalon, 2009-ben halt meg hirtelen szívleállás következtében. Később kezdeményezés indult a boldoggá avatására.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16614.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1927 Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetségének II. nemzetközi művészi fényképkiállítása. A képző művészeti társulat termeiben (műcsarnok) 1927. szept. - október 2-ig. Bp., 1927., Barcza József-ny., 19+1 p. Benne neves fotóművészekkel, Vadas Ernő, Szöllősy Kálmán, Kerny István, Dulovits Jenő, Angelo Pál, Székely Aladár. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal.
16615.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
21

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft