Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

15036.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos felső lapélekkel.
15037.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15038.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
17
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 220+1 p. + 57 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott gerinccel
15039.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+15 t. ; 1 (címkép)+240 p. +15 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, egy kijáró táblával.
15040.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, foltos, kopott borítóval.
15041.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Buda elmaradottságáról, annak okai és orvos szereiről. A Budai Szabadpolgári Körben tartott felolvasás. Tartotta Tomka Emil műszaki tanácsos. Bp., 1906, Müller Károly Könyvnyomdája. 15 p. Kiadói papírkötés, hajtásnyomokkal.
15042.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Özvegy Kesserü Lajosné Gerenday Flóra: Emlékezés egy jó pásztorról és az ő népéről. Adatok Bogyiszló történetéhez. Bp., 1909, Pátria, 37 p. + 1 t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, ceruzás és tollas jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
15043.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1920 Mecsek Alján. 1920. július. Első szám. A pécsi Pius-Kollégium lapja. Pécs, 1920, Taizs József, 47+1 p. Papírkötés, kissé sérült lapokkal, 15/16. lap hiányzik, foltos borítóval.
15044.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Hittrich Ödön: Deáktéri épületein multja. A Deáktéri Evangélikus Szövetség 1922 március 3-án tartott estélyén felolvasta Dr. - - evang. főgim. igazgató. Bp., 1922., Ifj. Kellner Ernő, 26 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, de belül jó állaptban.
15045.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dümmerling Ödön-Komáromy József: Diósgyőr vára. (Újabb kutatások eredményei.) Múzeumi Füzetek 2-3. Miskolc, 1959., Hermann Ottó Múzeum, 23 p. Kiadói papírkötés, a lapok felső sarkain gyűrődésekkel. Megjelent 2000 példányban.
15046.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Zsembery Gyula: Turista-térképismeret. Szövetségi Túravezetőlk Könyvtára 3. füzet. Bp.,1936., MTSZ, 32 p.+3 (térképe, egy ihajtható térképpel) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15047.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft