Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Bor Ferenc: Budapest Központi Városháza Törzsépület Budapest, V. Városház utca 9-11. Műemléki dokumentáció. 1997. szept. Szilágyi Edit fényképeivel. Bp., 1997.,Zoboki & Társai Építész Iroda - Hild-Ybl Alapítvány. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15024.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kornis Péter: Színek, fények, Magyarország. Colors, Lights, Hungary. Farben, Licht, Ungarn. Nemeskürty István szövegével. A szerző, művész, Korniss Péter (1937-) Kossuth-díjas és Pulitzer-emlékdíjas fotográfus, fotóriporter által aláírt példány. [Bratislava], 2006, Slovart. Gazdag képanyaggal illusztrált. CD-melléklet nélkül. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban.
15025.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15026.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
The Heritage of Budapest Zoo. Szerk.: Ritoók Pál. Bp., 2013, Budapest Zoo and Botanical Garden (Fővárosi Állat- és Növénykert). Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15028.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Bp., 1934, Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-ny.), XV+247 p.+ 52 t. (fekete-fehér fotók, összesen 148 képpel) + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
15029.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15030.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Griebens Reiseführer sorozat 6 kötete (Band 5, 25, 26, 48, 68, 93.), nagyrészt német, osztrák városokkal, valamint Prága: Dresden und Umgebung, Berlin und Umgebung, Prag und Umgebung, Salzburg Stadt und Land, Salzkammergut, Wien und Umgebung, Leipzig und Umgebung.Berlin, 1927-1931., Grieben. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, változó állapotban, a borítókon kis kopásnyomokkal.
15031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! I. kötet. József királyi herceg előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1940], Franklin, 1 t.+1-168 p.+15 (Fekete-fehér fotók.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15032.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: A selyem útja. I-II. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144; 4+145-308+2 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15033.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+324+1 p.+16 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15034.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 184+2 p.+20 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal és térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos felső lapélekkel.
15035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft