Bazsov: Kővirág és más mesék. Ford.: Koltai Sándor. Bp., 1949., Új Magyar Könyvkiadó (Európa.) A borító Róna Emmy munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy rajzott kiszínezték.
Magyar balletek. Írta: Márkus László igazgató. Fényképekkel, tervrajzokkal illusztrált. Többnyelvű. M. Kir. Operaház kiadása, kb. 1940. Kissé foltos papírkötésben. A gerinc egy helyen szétvált, a vége hiányos.
Defoe, Daniel: Robinson Crusoe kalandjai. Defoe könyve nyomán elmeséli: Benedek Elek. Bp., é.n., Dante. Hatodik kiadás. K. Sávely Dezső rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Frances Clarke Sayers: Tag-Along Tooloo. Illustrated by Helen Sewell. New York, 1947, The Viking Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel.