Bíró Béla: Művészeti alkotások a gimnázium és leánygimnázium III-IV. osztálya számára. I. rész. Bp., 1939., Szent István-Társulat, 119+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással, a borítón kis foltokkal.
Kaesz Gyula: Ismerjük meg a bútorstílusokat. Bp., 1978, Gondolat. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, kissé ázott borítóval.
Borsos Béla: Régi magyar üvegművészet. Orlai Ágoston fotóival. Bp.,1965,Corvina. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval. A fotós, Orlai Ágoston által dedikált példány.
Lajta Gábor. Mai Magyar Képzőművészet. 8. Contemporary Art from Hungary. Bp., 2009., Faur Zsófia - Ráday Galéria. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói papírkötés, benne hullámos lapokkal.
A művész, Lajta Gábor (1955-) Munkácsy Mihály-díjas festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Mellen, Joan: Marilyn Monroe. Pyramid Illustrated History of the Movies. New York, 1973, Pyramid 157+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.