Könyvek: Vallás

Tételek száma: 26

Szentek élete I-II. köt., egybekötve: Zalka János: Szentek élete. I. köt. Pest, 1870, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), 4+VIII+312 p. Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált.;  Zsihovics Ferenc: Szentek élete. II. köt. Pest, 1863, Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lyceum-ny.), 2+293+3 p.Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval,néhány lapon ceruzás aláhúzással, foltos lapélekkel, egy-két foltos lappal,
17242.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadó javított kartontokban, de maga a könyv jó állapotban.
17243.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16
17244.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
Zelenka Pál: Emléklapok a Miskolczi Ág. Hitv. Ev. Anyaszentegyház évszázados életkönyvéből. Miskolc, 1888 Forster Rezső Későbbi félvászon kötésben
17245.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.
17246.

Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17247.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Silling István: Vajdasági népi imádságok és nyelvezetük. Újvidék, 2003, Fórum. Kiadói papírkötés.
17248.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Fuchs, Xaver Franz]: A Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.
17249.

[Fuchs, Xaver Franz]: A' Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Révay Edit: Újrainduló szerzetesrendek egy megújuló társadalomban. Bp.-Csíkszereda, 2003., Magyar Egyházszociológiai Intézet. Kiadói papírkötés.
17250.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1940 A Miskolci Görög Szertartású Katholikus Apostoli Kormányzóság története, területi és személyi adatai. Összeáll.: az Apostoli Főkormányzóság Em. Irodája. Miskolc, 1940, Ludvig István, 80 p. Kiadói papírkötés.
17251.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Léstyán Ferenc: A hitvallásos iskolák küzdelme a két világháború között. 1920-1940. A gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség levéltárának vallomásai. Kolozsvár, 2000,Gloria. Kiadói papírkötés.
17252.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17253.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft