Könyvek: Vallás

Tételek száma: 36

Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadó javított kartontokban, de maga a könyv jó állapotban.
17284.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex szövegének olvasata. Hasonmás kiadás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel. Csapodi Csaba: A Jordánszky-kódex. Utószó és szómagyarázatok a Jordánszky-kódex olvasatához. Bp., 1984 Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói sérült kartontokban, egyébként jó állapotban.
17285.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Evangelien sammt den Episteln oder Lectionen auf alle Sonn- und Feiertäg des ganzen Jahrs, mit beygefügten heiligen Passion Jesu Christi. Ofen, 1818. Universitäts-Schrift. Korabeli szétvált egészbőr kötésben 384p. Ritka
17286.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1830 Der gute Same auf ein gutes Erdreich enthalten. Morgen, Abend, Meß, Beicht, Komunion Litanen, auf die vornehmsten Feste des Jahr u(nd) andere mehr. Kézzel írt német nyelvű imádságos könyv, kézzel rajzolt, festett rajzokkal. Korabeli díszes egészbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal.
17287.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18
Joseph Lauber: Neue katechetische Reden oder Christenlehren, nebst Fragen an die Kinder hierüber. Auf das ganze Jahr eingetheilet und verfasst von - -. Zweiter Band. Wien, 1797., Verlag der Dollischen Buchhandlung, 6+580+6 p. Német nyelven. Korabeli papírkötésben.
17288.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sas Péter: Márton Áron erdélyi püspök élete és munkássága. H.n., 2014, Nemzetstratégiai Kutatóintézet/Méry Ratio, 255+1 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17289.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bangha Béla: Jellemrajzok a katolikus egyház életéből. Bangha Béla összegyűjtött munkái IV. kötet. Bp., 1941, Szent István-Társulat, 4+401+2 p. Kissé sérült, kopott kiadói egészvászon-kötés, részben festett lapélekkel.
17290.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Neues und vollständiges Pressburger Gesang- und Gebetbuch zum Gebrauche bei der öffentlichen Gottesverehrung. Pressburg, 1851, Druck und Verlag von Carl Friedrich Wigand, XXII+440+96 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17291.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Novum Testamentum Graece ad fidem optimorum librorum recensvit Ioh. Aug. Henr. Titmannus. Lipsiae 1828. Tavchintii 471p. Korabeli sérült félbőr kötésben
17292.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jordánszky Elek: Magyar országban, s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált kötésben.
17293.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17294.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Szemelvények a koránból. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Endrei Gerzson. Modern Könyvtár 462-463. Bp., én., Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, széteső állapotban. A fordító által dedikált példány.
17295.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft