Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 43

Freud titokzatos tárgya. Pszichoanalízis és női szexualitás. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk. és az előszót írta: Csabai Márta és Erős Ferenc. Bp., 1997., Új Mandátum. Kiadói papírkötés. Nagyon ritka!
17180.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Magyar felsőoktatás. Az 1936. évi december hó 10-től december hó 16-ig tartott Országos Felsőoktatási Kongresszus munkálatai. Közzéteszi Hóman Bálint. Szerk. Mártonffy Károly. I-III. kötet. I. köt.: Megnyitás, általános szakosztály. II. köt.: Jogi és közgazdasági szakosztály. III. köt.: Bölcsészeti, orvosi és műszaki szakosztályok. Bp., 1937- ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 338; 379; 415 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, rajtuk egészen kis hiányokkal, a I. köteten folttal, a II. köteten kis folttal.
17181.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Bp., 1943, Szent István Társulat, 712 p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal.
17182.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dékány István: A marxista osztályelmélet. DEDIKÁLT! Bp., 1928. Kiadói papírkötés, ragasztott gerinc, egyébként jó állapotban.
17183.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Mátrai László: Nietsche jelentősége korunk filozófiai gondolkodásában Dedikált. 14 p.
17184.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Sebestyén Géza: Nyelv és nyelvtudomány. A nyelvelmélet alapelvei. Minerva-Könyvtár 54. sz. Bp., 1939., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés. Felvágatlan lapokkal.
17185.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Medveczky Frigyes: Társadalmi elméletek és eszmények Kritikai adalékok a társadalmi eszmék fejlődéstörténetéhez. Egyetlen kiadás. Bp. 1887. MTA. [8] IV, 410 [1] p. Kiadói, aranyozott, kissé sérült félbőr kötésben. Volt könyvtári példány
17186.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kant, Immanuel: Kritik der reinen Vernunft. Herausgegeben von Dr. Karl Kehrbach. Zweite Auflage. Leipzig, 1878, Druck und Verlag von Philipp Reclam, XXVI+702+1 p. Német nyelven. Kopott, sérült félvászon-kötés, hiányos gerinccel, kissé laza fűzéssel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17187.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Nyomárkay István: Anyanyelvi ébredés és hagyomány nálunk és szomszédainknál. Bp., 2002, Lucidus. Kiadói papírkötés.
17188.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dr. Dékány István: A történelmi kultúra útja. Középiskolai történelemtanítás. Bp., 1936, Orsz. Középiskolai Tanáregyesület. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17189.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dr. Dékány István: A mai társadalomtudomány. Bevezetés a társadalomtudományokba. Bp., 1943, Pantheon. Félvászon kötés, jó állapotban.
17190.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dékány István: A magyarság lelki arca. Bp., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kívül-belül a gerincnél ragasztott.
17191.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft