Könyvek: Judaika

Tételek száma: 34

Randolph M. Braham: A magyarországi holokauszt földrajzi enciklopédiája. 1-3. Bp., 2007. Park. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói tékában
17250.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17251.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Schnabel László fordításában: Mai héber költők. Dedikált! cion szeretetében Kolozsvár. 1942. Gondos Sándor 76 p. Kiadói, hiányos gerincű papírkötésben
17252.

Schnabel László fordításában: Mai héber költők. Dedikált! "cion szeretetében" Kolozsvár. 1942. Gondos Sándor 76 p. Kiadói, hiányos gerincű papírkötésben

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Scheiber Sándor: Keleti hagyományok a nyelvek keletkezéséről. Bölcsészdoktori értekezés. Különlenyomat a Blau-emlékkönyvből. Bp., 1937., (Neuwald I. utódai-ny.), 77+1 p. Kiadói papírkötésben, a borító egy sarkán egészen kis hiánnyal.
17253.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ünnepi Imák I, köt. ford: Hevesi Simon. Tel.Aviv, Sinai publishing. Megázott félvászon kötésben.
17254.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Frisch Ármin: Szemelvények a Biblia utáni zsidó irodalomból. Patai József versfordításaival. Bp., 1993, Auktor. 413 p. Reprint kiadás (Bp., 1906, Pallas). Kiadói bársonykötés, jó állapotban, papír védőborítóban.
17255.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Bányai Viktóra: Ezekiel Landau prágai rabbi (1713-1793) döntvényeiből. Magyarországi adatok. A szövegek kiválasztásában és értelmezésében közreműködött Shlomo J. Spitzer. Szerk.: Komoróczy Géza. Héber Kútforrások Magyarország és a Magyarországi Zsidóság Történetéhez 18. század. I. Hungarica Judaica. 22. Bp., 2008., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói kartonált papírkötés.
17256.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gábor György: A bárka és utasai. Zsidóság és kereszténység, történelem és emlékezet. Bp., 1996. Orpheusz. Kiadói papírkötés.
17257.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Dr. Hahn István: A zsidó nép története. A babiloni fogságtól napjainkig. A Pesti Izr. Hitközség vallásoktatási kiadványai I. Bp., (1947), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval.
17258.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Herzl Tivadar: Ősi föld - uj hon. (Altneuland.)  Ford. Kohn Ottó. Bp. 1916. Schlesinger Jos. 2 sztl. lev. III l. 331 l. 210 mm. Első magyar nyelvű kiadás! Herzl Tivadar (1860-1904) magyar születésű író, újságíró, a modern cionista mozgalom megalapítója. Újrakötve, modern, aranyozott bőrkötésben Volt könyvtári példány
17259.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tatár György: Izrael tájkép csata közben. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ceruzás bejelölésekkel, egyébként jó állapotban.
17260.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17261.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft