Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 299

A magyar festészet rejtőzködő csodái 2 kötete: A magyar festészet rejtőzködő csodái - Válogatás magyar magángyűjteményekből I. kötet. 1853-1919. Bp., 2004, Mű-Terem. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Mednyánszky László, Gulácsy Lajos, Márffy Ödön, Ziffer Sándor, Vaszary János, Galimberti Sándor, Dénes Valéria műveinek reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, magyar és angol nyelven, jó állapotban. + Virág Judit - Törő István: A magyar festészet rejtőzködő csodái - Válogatás magyar magángyűjteményekből II. 1920-1984. Bp., 2005, Mű-Terem Galéria. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Vaszary János, Batthyány Gyula, Aba-Novák Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Korniss Dezső, Barcsay Jenő, Anna Margit, Kondor Béla műveinek reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, magyar és angol nyelven, jó állapotban.
16612.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szalay Lajos. Bp., 2009 Kogart. KIadói papírkötésben
16613.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
N. Pénze Éva-Sóváry Katalin: Sóváry János szobrászművész 1895-1966. hn., én., nyn. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16614.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pérely Imre (szerk.): Magyar rajzoló művészek. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. Többek közt Scheiber Hugó, Bortnyik Sándor, Gulácsy Lajos, Kmetty János, Kozma Lajos, Molnár C. Pál illusztrációival. Több eredeti dúcról készült fametszettel (Jankó János, Kolozsváry Sándor, Kozma Lajos, Csabai Ékes Lajos, Vértes Marcell, Divéky József stb.), valamint egy-egy litográfiával (Gedő Lipót) és linómetszettel (Horváth Jenő). Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott és kissé foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
16615.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Urbányi János: A reklám kézikönyve.  . (Bp. 1930. Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete. Biró Miklós ny.). 184 l. A Bortnyik Sándor által tervezett eredeti borító mellékelve Későbbi félvászon kötésben
16616.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rosch Gábor: Alpár Ignác építészete. Bp., 2005, Enciklopédia Kiadó. Nagyon gazdag színes, és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16617.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Elsässer Klaudia (szerk.) Nádler István... függőleges...Nádler István új képei. Ludwig Múzeum. 2008. április 11. - június 1. Bp., 2008, Ludwig Múzeum. 223 p. Nádler István festményeinek színes reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16618.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Kozma Lajos:Budapesti Műhely Kozma Lajos kiadványa bútorterveivel.] (Bp.) [1913.] (Világosság ny.) [22] p. 7 egészoldalas képpel bRagasztott papír borítóval. Ritka!
16619.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
50
16620.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Csontváry-Kosztka Tivadar, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Kmetty János, Patkó Károly, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Uitz Béla, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16621.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19
16622.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
A holló jegyében. Fejezetek a Corvinák történetéből. Szerk.: Monok István. Bp.,2004,Corvina-Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (100/27.) példány.
16623.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft