Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1891, Révai (Pallas-ny.), 8+224 p. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.