Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

26

Leírás:

[Litkei Ferdinánd (1700-1771)]: Ungaricae Sanctitatis Indicia, Sive Brevis quinquaginta quinque Sanctorum, Beatorum, ac Venerabilium memoria Iconibus expressa, qui vel a Sede Apostolica, vel ab immemorabilis temprois communi populi consensu, ve Scriptorum probatorum Authoritate a Divi Stephani Primi Regis tempore ex Ungaris, vel in Sanctorum syllabum relati sunt, vel sanctitate floruerunt. Quibus accessit Appendix, in qua ordina Alphabetico plus, quam ducenti alii Sancti, & Beati ad Ungariam ve nativitate, vel commoratione spectantes recensentur. Ad augendam Fidelium in Divos Coelites pietatem luci publicae data, Ac Laureato Honori Illustrissimi, Rever. ac Eruditi Domini, Domini Comitis Antonii Revai de Reva, Inclyti Comitatus Thurocziensis Perpetui Comitis, nec non in Arcibus Szklabina, & Blatnicza Haereditarii Domini, Colleg. Gener. Cler. Reg. Hung. Convictoris dum In Alma Archi-Episcopali Soc. Jesu Universitate Tyrnaviensi promotore R.P. Ferdinando Litkei e Societate Jesu AA. LL. & Phil. Doctore, ejusque in Physicis Professore Ordinario; Prima AA. LL. & Philosophiae Laurea ornaretur, a Neo-Baccalaureis Condiscipulis dicata Anno M.DCC.XXXVII. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1737, Typis Academicis per Leopold Berger, 14+110+35 p. Latin nyelven. Átkötött egészbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlap alján kisebb hiánnyal, egy kijáró lappal.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: