Révész László: A karosi honfoglalás kori temetők. Régészeti adatok a Felső-Tisza-vidék X. századi történetéhez. Szerk.: Fodor István, Veres László, Viga Gyula. Miskolc, 1996., Herman Ottó Múzeum-Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált kötéssel, tulajdonosi bejegyzéssel. Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján ("Vörös térkép"), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, két részre vált, 63x95 + Az aradi 13, a "Független Magyarország" 1906 március 15-iki ünnepi számának melléklete, 42x30 cm
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+22 (térképek) t.+4 db térképmelléklettel. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű , kissé laza egészvászon kötésben, gerincen sérüléssel.
Ortutay István: József főherceg élete.
Szeged, 1915., Engel Lajos, 220+4 p. A lapszámozáson belül 17 képpel. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. 514 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel. + 2 db fénymásolat: 1946 Szekfű Gyula Leninről tartott ünnepi előadásának szövege, 8 p. + A trianoni Magyarország, 23 p.