Könyvek: Vallás

Tételek száma: 44

17786.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: 2 további imakönyv Pest, cca 1858, Trattner-Károlyi, Rézveretes egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, egy hiányzó rézkapoccsal, hiányzó lapokkal , hiányos, megviselt
17787.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: 2 további imakönyv Pest, cca 1858, Trattner-Károlyi, Rézveretes egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, egy hiányzó rézkapoccsal, hiányzó lapokkal , hiányos, megviselt

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Havas Károly: Az inkvizíció története. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
17788.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Wiseman Miklós (Nicholas Wiseman): Fabiola vagy a katakombák egyháza. Ford. Haudek Ágoston. Steinle Ede illusztrációival. Bp., 1888, Szent István Társulat,XIII,14-468 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé foxing foltos lappal.
17789.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17790.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
P. Kováts Ágoston: Alkalmatos és alkalmatlan rajta létel az-az: a keresztényi sz. erköltsöknek követését sürgető prédikátziók, mellyeket A Római Katólika Anyaszentegyházban, Vasárnapokon olvastatni szokott Szent Evangyéliomoknak értelmek szerént: öszve szedett, készített, és több esztendőknek forgása alatt élő nyelvével hírdetett, és most közönségessekké tett P. Kováts Ágoston. Harmadik esztendő. Második rész. Buda, 1804, Landerer Anna. 460+(12) p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
17791.

P. Kováts Ágoston: Alkalmatos és alkalmatlan rajta létel az-az: a' keresztényi sz. erköltsöknek követését sürgető prédikátziók, mellyeket A' Római Katólika Anyaszentegyházban, Vasárnapokon olvastatni szokott Szent Evangyéliomoknak értelmek szerént: öszve szedett, készített, és több esztendőknek forgása alatt élő nyelvével hírdetett, és most közönségessekké tett P. Kováts Ágoston. Harmadik esztendő. Második rész. Buda, 1804, Landerer Anna. 460+(12) p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Die Heiligen Schriften des Neuen Testaments in hundert Biblischen Kupfern dargestellt. Gestochen unter der Leitung von Carl Schuler. Freiburg, é.n., Herderschen Kunst und Buchhandlung. Az Újszövetség jelenteit ábrázoló rézmetszetek, német nyelven feliratozva. Korabeli félbőr-kötés, rossz állapotban, szétvált kötéssel, sérült, hiányos gerinccel és borítóval, szakadt, foltos, helyenként hiányos lapokkal, az elülső kötéstábla hiányzik.
17792.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Czillinger Loránd: Lucifer tragédiájába. Lázár Pál fametszeteivel.] Rákospalota, 1938.,[Korda Rt.], 18 sztl. lev. Magyar, német, olasz, angol és francia nyelven. Benne Lázár Pál 14 egészoldalas fametszetével. Átkötött egészvászon-kötés, a címlap és egy fametszet hiányzik.
17793.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Benger, Nicolai: Promptuarium Privilegiorum. Confessarios Regulares attinentium, Quoad facultates ad absolvendum, ac dispensandum, &c. a Sacra Sede Apostolica eisdem concessas. Adjecta Theologico-Juridica exegesi, pro clariori notitia, & tutiori eorundem Confessariorum praxi, Elaborata Studio & Opera A.R.P. Nicolai Benger. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1750, Typis Academicis Societ. Jesu. 9+328+3 p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, sérült, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, helyeként kisebb ázásnyomokkal, a címlapon tulajdonosi bejegyzéssel.
17794.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A penitentzia tartásról és az oltári szentségről a keresztény gyermekek rendes és hasznos oktatása, melly e két szentség alkalmaztatott ájtatos imádságokkal megbővíttetett. Eger, 1806., Érseki Oksolák bötűivel,1 (címlap)+17-56+2+1-94 p. Korabeli szakadt papírkötés, hiányzó lapokkal.
17795.

A penitentzia tartásról és az oltári szentségről a' keresztény gyermekek' rendes és hasznos oktatása, melly e' két szentség alkalmaztatott ájtatos imádságokkal megbővíttetett. Eger, 1806., Érseki Oksolák' bötűivel,1 (címlap)+17-56+2+1-94 p. Korabeli szakadt papírkötés, hiányzó lapokkal.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
11
Jordánszky Elek: Magyar országban, s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált kötésben.
17796.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
17797.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft