Könyvek: Történelem

Tételek száma: 242

Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum,   1 t. (színes címkép)+2+792 p.+29 t. (2 kétlapos térkép+27 t. műmelléklet, ebből 6 színes,1 színes, kétlapos, 1 kihajtható, 2 kétlapos)+  1 t.(színes címkép)+2+828 p.+ 25 t. (2 kétlapos térkép és 24 t. műmelléklet, ebből 4 színes, 6 kétlapos).  Első kiadás.   Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kopott, javított gerincekkel, a II. kötetből I. tábla hiányzik.
15627.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & dEstampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et dimprimeurs. Cachets de vente dartistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres dédition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)
15628.

Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & d'Estampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et d'imprimeurs. Cachets de vente d'artistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres d'édition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Maléter Jenő/Wulff Olaf: Vitéz Nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés (Tiltólistás kötet)  Budapest, 1943, k. n. (Fővárosi Nyomda Rt.), 303 p. + [12] t.: ill. Első kiadás. 12 egész oldalas, fekete-fehér, feliratos.képtáblával illusztrált, valamint ajánlással, Kiadói féllvászon kötésben, kevés kopással
15629.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Márki Sándor-Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. I-VI. köt.: I. köt.: Márki Sándor: Az ókor története., II. köt.: Márki Sándor: A középkor története., III. köt.: Márki Sándor: Az újkor története. IV.: Márki Sándor: A legújabb kor története., V-VI. köt.: Marczali Henrik: Magyarország története. Első rész és második rész. Bp., 1912, Athenaeum. Számos szövegközi képpel, fekete-fehér és színes képtáblákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, a borítókon és gerinceken kisebb kopásnyomokkal, sérülésekkel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal.
15630.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15631.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Bismarck, Andrássy and Their Successors. Folkstone, 1927, T. Fisher Unwind Ltd. Sérült egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban. Angol nyelven.
15632.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15633.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
15634.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A keleti népek. A világ történelme sorozat darabja. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1906, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé laza
15635.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15636.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15637.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15638.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft