Könyvek: Judaika

Tételek száma: 37

Talmud, Varsó, 1879. 162 + 52 p. Korabeli, sérült egészbőr kötésben
17749.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17750.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17751.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
Patai József: Herzl. Bp.,[1932.] Pro Palesztina,(Wodianer-ny.), 367 p., Számos fekete-fehér illusztrációval. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötésben, foltos lapokkal, kissé viseltes állapotban.
17752.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Herzl Tivadar: Ősi föld - uj hon. (Altneuland.)  Ford. Kohn Ottó. Bp. 1916. Schlesinger Jos. 2 sztl. lev. III l. 331 l. 210 mm. Első magyar nyelvű kiadás! Herzl Tivadar (1860-1904) magyar születésű író, újságíró, a modern cionista mozgalom megalapítója. Újrakötve, modern, aranyozott bőrkötésben Volt könyvtári példány
17753.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hevesi Ferenc: Szenvedés, igazság. - - tanulmányai. Székesfehérvár, 1928., Csitáry G. Jenő, 176 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval és sérült gerinccel.
17754.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
13
Sági Károly-Cséby Géza-Goldschmied István: A keszthelyi zsidóság története. (1699-1999.) Keszthely, 1999, Keszthelyi Izraelita Hitközség. Kiadói papírkötés, egy lapon aláhúzásokkal. Megjelent 300 példányban.
17755.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17756.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Molnár Judit: Zsidósors 1944-ben az V. (szegedi) csendőrkerületben. Scientia Hungariae. H.n., 1995, Cserépfalvi. 224 p. Kiadói papírkötés.
17757.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Takács Istvánné: A dombóvári zsidóság története. A szerző által DEDIKÁLT példány. Dombóvár, 2007., Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület, 416+64 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17758.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Pejin Attila: A zentai zsidóság története. Zenta, 2003., Thurzó Lajos Közművelődési Központ. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17759.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rékai Miklós: A munkácsi zsidók terített asztala. Néprajzi tanulmány. Bp., 1997., Osiris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17760.

Rékai Miklós: A munkácsi zsidók "terített asztala." Néprajzi tanulmány. Bp., 1997., Osiris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft