Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 304

P. Szathmáry Károly: Samil. I-II. köt. [Egybekötve.]Pest, 1855, Müller Gyula, 1 (címkép) t. +4+206+2+3-16 p.; 1 (címkép) t. + 2+1-2;17-221+5 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a II. kötet pár lapja (3-16) az első kötet végére van kötve, de egyébként hiánytalan! Ritka!
17871.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kozma Lajos: Találkozás Hamupipőkével. Révész Béla uj novellái Kozma Lajos rajzaival. Csak a szövegkötet!  Bp., 1909. Singer és Wolfner. 153 + 2 p.. Kissé sérült papírborítóban.
17872.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
V. Ecsedy Judit et al.: A régi magyarországi nyomádk betűi és díszei. XVII. század. 1. kötet + 2. kötet: Illusztrációk + 2. kötet: Tanulmányok és katalógus. Hungaria Typographica II. Bp., 2010-2014, Balassi/Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
17873.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17874.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Maurice Maeterlinck: Tintagiles halála. Ford.: Keleti Arthur. Bp.,1923., Székasi Sacelláry Pál,41+3 p. Balogh István fametszetű illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott (7./500) példány.
17875.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Raith Tivadar: Alkonyi szimfónia. Paris, 1914., Maxime Ferenczi,(Békéscsaba, Tevan Adolf-ny.), 14 sztl. lev. + 4 (fametszetek) t. A borító rajza Ráth Jenő, a fametszetek Ernst Kempter és Louis Marian Wachlmeyer festőművészek munkái. Kiadói papírkötés, a borító kissé foltos, kissé szakadt, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól, ex libris-szel. Számozatlan példány.
17876.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Barát Endre: Pusztába kiáltott szó. Versek. Bp. 1936. Faust. 63 p. A címlap linómetszetét Müller Lajos készítette. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. A szerző által aláírt példány.
17877.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Búzakereszt. (Emigrációs novella-antológia.) Szerk.: Kisjókai Erzsébet. Köln am Rhein, 1954., Amerikai Magyar Kiadó, 156 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapélekkel és foltos borítóval, ex libris-szel. Benne: Fóthy Ernő: Egy pengő, Nyírő József: Unokáinkról álmodunk, Wass Albert: Szentek zendűlése és mások. A címlapon az egyik szerző, Fóthy Ernő dedikációjával.
17878.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Első kiadás. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17879.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Határ Győző: Liturgikon. Bp.,(1948.), Antiqua-ny., 119 p. Első kiadás. A borító Borsos Miklós rajza. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.   A szerző, Határ Győző (1914-2006) által dedikált példány. Megjelent 775 példányban, ebből 25 kézzel jelzett példány a-tól z-ig merített papíron, 50 kézzel számozott példány 1-től 50-ig famentes könyvpapíron és 700 példány famentes regénynyomó papíron. Számozatlan példány.
17880.

Határ Győző: Liturgikon. Bp.,(1948.), Antiqua-ny., 119 p. Első kiadás. A borító Borsos Miklós rajza. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban. A szerző, Határ Győző (1914-2006) által dedikált példány. Megjelent "775 példányban, ebből 25 kézzel jelzett példány a-tól z-ig merített papíron, 50 kézzel számozott példány 1-től 50-ig famentes könyvpapíron és 700 példány famentes regénynyomó papíron." Számozatlan példány.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Végh György 4 műve:   Havas éjszakák. Bp.,(1941),Vigilia,(Pápai Ernő-ny.), 68+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval. A szerző által dedikált példány.;   Pillangós őszök. Bp. 1942,(Antiqua-ny), 35 p. Első kiadás. A borító Janovits István munkája. Kiadói papírkötés. Számozott (5/300), névre szóló, és a szerző által aláírt példány.;   Auguste Corbeille csudálatos kalandjai. Bp. 1942,(Antiqua-ny), 131 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés. A szerző által dedikált példány.;   Viharok jönnek. Bp. 1943,Bersenyi, (Antiqua-ny), 70 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés. A szerző nyomtatott ajándékozási kártyájával.;
17881.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Újhelyi Dayka Gábor versei. Öszveszedte s kiadta Kazinczy Ferenz.] Hozzákötve: Kazinczynak poetai berke. Pest, 1813., Trattner Mátyás, III-XLVIII+3-46,51-136+8 p.; 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+137-243+10+3-24 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, két lapon bejegyzéssel, hiányos!
17882.

[Újhelyi Dayka Gábor versei. Öszveszedte 's kiadta Kazinczy Ferenz.] Hozzákötve: Kazinczynak poetai berke. Pest, 1813., Trattner Mátyás, III-XLVIII+3-46,51-136+8 p.; 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+137-243+10+3-24 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, két lapon bejegyzéssel, hiányos!

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft