1988 Aranyozott ezüst (Ag.) miniszteri dísztőr kovácsolt acél kétélű pengével, tenyésztett gyöngy és féldrágakő berakásos markolattal, zománcozott hüvellyel, a markolaton gravírozott felirattal, két helyen jelzett (P.V.), eredeti, bélelt műbőr tokjában, pengehossz: 16,5 cm, teljes hossz: 28,5 cm, bruttó 233 g hozzá adományozó okirattal /
1988 Goldplated silver (Ag.) ministerial honorary dagger with two-edged forged steel blade, cultured pearl and semi-precious gem inlays on the hilt, enameled scabbard and engraving on the hilt, with hallmarks (P.V.), in its original artificial leather case, blade length: 16,5 cm, full length: 28,5 cm, gross weight: 233 g