Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 213

Rados Jenő: Szepességi gót kéthajós templomok. Különlenyomat a Technika 1934. évi 4. számából. Bp., 1934, M. Kir. Kir. József-Műegytem, Mech. Techn. Intézet-ny., 24 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
16645.

Rados Jenő: Szepességi gót kéthajós templomok. Különlenyomat a "Technika" 1934. évi 4. számából. Bp., 1934, M. Kir. Kir. József-Műegytem, Mech. Techn. Intézet-ny., 24 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Rados Jenő: Győr városképének megjavítása. Győri Szemle Könyvtára 16. Különlenyomat a Győri Szemléből. Győr, 1941, Baross-nyomda. 15p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Papírkötésben, néhány lapszéli ceruzás jelöléssel.
16646.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr. Rados Jenő: A neoklasszicizmus nagy magyar templomai. .Bp., 1937, Stádium. 56 p. 46 fekete-fehér fotóval, ábrával illusztrálva, melyek közül 5 kihajtható. Különlenyomat: A magyar mérnök- és építész-egylet közlönye havi füzetei 1936. évi december 20-i, 7-12. számából.. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
16647.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Libellus pictus, azaz képekkel írott könyvecskéje jeles házaknak, melyeket Alsócsernátontól Zsibóig eleink önnön oltalmukra és uruk dícséretére sok fáradozással emeltek és mesteri kézzel ékesítettek. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Cseh Gusztáv (1934-1985) kolozsvári grafikus 60 rézkarca. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal, gyűrődésekkel.
16648.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kunt Ernő: Temetők népművészete. Bp., 1983, Corvina. A szerző fotóival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. + 2 db kapcsolódó újságkivágás
16649.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pálinkás László: A renaissance Magyarországon. Bp., 1942, Officina. 27+32+2 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült papír védőborítóban.
16650.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16651.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16652.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Benedek Elek: Arany mesekönyv. A világ legszebb meséiből. Bp., én. Scolar. Kiadói kartonálásban
16653.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Faragó József, Nagy Jenő, Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion. 392 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban, a kötéstáblák belső fele és a szennylapok kissé foltosak.
16654.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kortársak a templomban. A kiállításokat rendezte, a kötetet szerk.: Bárdosi József. Bp., 2010, Orpheusz. 335 p. Számos fekete-fehér és színes fotóval. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Bárdosi József (1956- ) művészettörténész-muzeológus, a kötet szerkesztője által DEDIKÁLT példány.
16655.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Papp Endre: A vendéglős és híres vendégei. A kispesti Gödörtől a bécsi Mathiaskellerig. Bp., 1999. Axel Springer. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16656.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft