Dr. Scheiner, J[ulius]: Népszerű asztrofizika. Fordította: Dr. Wodetzky József. Bp., 1916, Kir. M. Természettudományi Társulat, VI+2+840 p.+XVI t. Kiadói díszes egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912. Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Aschoff, Ludwig et al.: Pathologische Anatomie. Ein Lehrbuch für Studierende und Ärzte. I-II. kötet. Jena, 1911, Verlag von Gustav Fischer. XII+778 + VIII+997 p. Második kiadás. Számos színes és fekete-fehér képpel illusztrálva, kihajtható melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
A Suba-lyuk barlang. Neandervölgyi ősember a Bükkben. Suba-lyuk Cave. The Neanderthal Man in the Bükk. Szerk.: Baráz Csaba. Eger, 2008, Bükki Nemzeti Park Igazgatóság. 220 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Gaál István: Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp., én., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Durrell, Gerald és Lee: Az amatőr természetbúvár. Útmutató az élő természet tanulmányozásához. Harmadik, változatlan kiadás. Bp., 1989, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, a kartonkötés kissé kopott, a papírkötés szakadozott.