Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 424

Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (600/97.) példány
17937.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11
Mértonffy Frigyes: A kereszténység zárdái. Történeti regényes rajzok a szerzetes és apáca zárdában viselt életről és dolgokról. Lurin, Brot és mások után németből - -.  Pest-Brünn, 1871. Karafiat Fr. 2 sztl. lev. 390 p. + 12 fametsz. t. Gazdag képanyaggal. Korabeli sérült gerincű vászonkötésben
17938.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tóth Sándor: Erdély nagyasszonya. Krónikás történetek. Magyar leányok számára. Pataky László rajzaival. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói kopott aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés.
17939.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben. Aláírt példány!  Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, egy lap kijár
17940.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel. Készült famentes papíroson 3000,velinpapíroson félvászon-kötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban.
17941.

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel. "Készült famentes papíroson 3000,velinpapíroson félvászon-kötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban."

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Vajthó László: Én, Ady Endre. Dedikált! Szeged, 1929. Városi nyomda. 58p. Igényes, modern félvászon kötésben
17942.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ady Endre-kolligátum [Egybekötve.]: Ady Endre első verseskötete. Bp.,1920,Amicus,(Hornyánszky V.-ny.),110+2 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.;  Még egyszer. Bp., 1923., Amicus,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 88 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.;  Margita élni akar. Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akiket szeretnek vagy nem szeretnek. Bp., 1921, Amicus, (Hornyánszky V.-ny.), 76+4 p. A borító grafikája és a fametszetű könyvdíszek Kozma Lajos munkái. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.;  Rövid dalok egyről és másról. Ady Endre százhetvennégy ismeretlen verse. Összegyűjtötte: Földessy Gyula. Bp., 1923., Amicus, (Hornyánszky V.-ny.),VIII+152 p. A borító grafikája és a könyvdíszek Kozma Lajos munkái. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal.
17943.

Ady Endre-kolligátum [Egybekötve.]: Ady Endre első verseskötete. Bp.,1920,Amicus,(Hornyánszky V.-ny.),110+2 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.; Még egyszer. Bp., 1923., Amicus,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 88 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.; Margita élni akar. "Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akiket szeretnek vagy nem szeretnek." Bp., 1921, Amicus, (Hornyánszky V.-ny.), 76+4 p. A borító grafikája és a fametszetű könyvdíszek Kozma Lajos munkái. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.; Rövid dalok egyről és másról. Ady Endre százhetvennégy ismeretlen verse. Összegyűjtötte: Földessy Gyula. Bp., 1923., Amicus, (Hornyánszky V.-ny.),VIII+152 p. A borító grafikája és a könyvdíszek Kozma Lajos munkái. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Ady Endre: Az utolsó hajók. Bp.,(1923), Athenaeum, 158 p. A bekötött papírborító Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel.
17944.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Ady Endre: Az uj Hellász. Bp., 1920., Amicus,(Hornyánszky Viktor-ny.), 109 p. Első kiadás. Kozma Lajos (1884-1948) illusztrációival. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a gerinc alján kis sérüléssel, pár lap sarkán foltokkal. Számozott (920./1400) példány. Ritka!
17945.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Életrajzok Plutarchosból. I-II. füzet. Ford.: Szilasi Móricz. Ifjúsági Iratok Tára IX-X. Bp., 1880, Franklin-Társulat. 120+204 p. Könyvkötői egészvászon-kötés, egybekötve, márványozott lapélekkel, sérült, kissé kopott borítóval, ázásnyomokkal, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egy kijáró lappal. Tulajdonosi bejegyzésekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
17946.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Rhoden Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Ford.: Roboz Andor. Bp.,én.,Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza kötéssel, jó állapotban.
17947.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Marcus Tullius Ciceronis opera Paris, 1536. Christiani Wecheli. 60p. Ógörög nyelven. Rézmetszetű címképekkel, restaurált félbőr kötésben
17948.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft