Baktay Ervin: India. India múltja és jelene, vallásai, népélete, városai, tájai és műalkotásai. A Pandzsáb, az északnyugati határvidék, a nagymogulok Indiája, Rádzsputána és Gudzserát. Bp.,én.,Singer és Wolfner, 323 p.+ 40 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A gerincén nincs számozás, de csak I. kötet.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I-II. 1938, Révai. Kiadói egészvászon kötés, egyik meglévő sérült papír védőborítóval, első kötet DEDIKÁLT!, kissé kopottas állapotban.
Sulkowsky Zoltán: Motorral a föld körül. 170.000 km az öt világrész 68 országán keresztül. Baktay Ervin előszavával. A szerző 127 eredeti fényképfelvételével, 14 térképpel és vázlattal. Bp., 1937, Szerzői kiadás,(Athenaeum-ny.), 319 p.+XLVIII (Fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylap és az elülső előzéklap, valamint a hátsó szennylap és az utolsó lap kijár, kissé laza fűzéssel.
Szent Lukács gyógyfürdő. 3 nyelvű ismertető. Szerk.: Dr. Soós Péter. Bp, é.n., Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Rt. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. Magyar, angol és német nyelven.
Cholnoky Jenő: Égen, földön. A Földközi tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
Cholnoky Jenő: A sivatag. 46 képpel és 22 ábrával. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é.n., Franklin.. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben kissé kopottas állapotban
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Érdekes ajándékozási sorokkal:
"Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17:" A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, "clairvaux-i apát" saját kezű aláírásával.
(Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.