Könyvek: Történelem

Tételek száma: 244

Vicsay Lajos: A magyarság története ősidőktől napjainkig. A történetírás kézikönyve. Szeged, 1935.,  XV+350 p. I-XX,XXII-XXIV t. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, intézményi bélyegzőkkel, aláhúzásokkal, egy hiányzó térképpel, egy szakadt lappal, névbélyegzőkkel.
15695.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Kós Károly - Dr. Zágoni István - Dr. Paál Árpád: Kiáltó szó:A magyarság útja: A politikai aktivitás rendszere. Kapu könyvek. H.n., é.n., Idegennyelvű Folyóirat Kiadó Leányvállalat. Papírkötésben, kissé szakadozott lapszélekkel, de egyébként jó állapotban.
15696.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Nagy civilizációk 1-16. köt. Szerk.: Hajnal Gabriella, Tóth Emese. Bp., 2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés. Teljes sorozat!
15697.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Romsics Ignác (szerk.): Magyarország története. 1-10., 12. és 13. kötet. Bp., 2009, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
15698.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Hereditas sorozat 5 kötete:  Kalicz Nándor: Agyag istenek. A neolitikum és a rézkor emlékei Magyarországon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.; Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.; Szabó Miklós: A kelták nyomában Magyarországon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.; Fitz Jenő: Pannonok évszázada. (Pannonia 193-284.);  Dienes István: A honfoglaló Magyarok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., 1970-1982., Corvina. Kiadói papírkötés.
15699.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kreith Béla: II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk.- - Bp., 1905., Athenaeum, 1 (címkép) t. 56 p.+ 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15700.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, Könyves Kálmán Magy. Irodalmi és Könyvkereskedési Részv.-Társ.. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, megviselt állapotban.
15701.

Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Magy. Irodalmi és Könyvkereskedési Részv.-Társ.. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, megviselt állapotban.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Beksics Gusztáv: A Szabadelvű Párt története. Bp., 1907, Rákosi Jenő. Újrakötött egészvászon kötés, kötéstáblán a régi borítóval.
15702.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13
A magyarok világkongresszusának tárgyalásai Budapesten, 1938 augusztus 16-19. Báró Perényi Zsigmond előszavával. Bp., 1938, Magyarok Világkongresszusának Központi Irodája, 188 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van.
15703.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Supka Géza: Lehel kürtje. Tanulmány. Bp., 1910, Franklin-Társulat nyomdája. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal. Részben felvágatlan példány.
15704.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17
15705.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Hanzély János: Magyarország közútjainak története. Budapest, 1960, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 10 melléklettel, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, sérült gerinccel és borítóval, ceruzás jelülésekkel.
15706.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft