Könyvek: Történelem

Tételek száma: 244

Dr. Artner Edgár: Az ősegyház kommunizmusa. Bp., 1923., Szent István-Társulat, 236 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, felvágatlan, kevés kopással. Nagyon ritka!
15671.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
15672.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Bismarck, Andrássy and Their Successors. Folkstone, 1927, T. Fisher Unwind Ltd. Sérült egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban. Angol nyelven.
15673.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15674.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schmith [Miklós]: Episcopi Agrienses fide diplomatum concinnati, opera, et studio III. kötet.(Az egri püspökök története a kezdetektől 1768-ig, helytörténeti kronológia) Nagyszombat, 1768. Societatis Jesu. Sérült egészbőr kötésben
15675.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. Előszó: Mikes János. I.-II. kötet. [Bp., 1935.] Franklin, 412+2+416 p. Szövegközti és egész oldalas képekkel, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói címeres egészvászon-kötésben, a borító kissé kopottas, gerince levált.
15676.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15678.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gróf Széchényi István válogatott munkái. I-II. köt. [Egy kötetben.] Beöthy Zsolt bevezetésével. Bp.,én.,Franklin, XVI+367, 2+409+3 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15679.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Brankovics György: A magyar szabadságharcz története. Bp., 1909, Franklin, 419 p.+3 t. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, a hátsó borító alsó sarkán sérülésnyommal, az elülső szennylapon bélyeggel.
15680.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Protestáns egyházi levéltárak térképeinek katalógusa 1- 2. köt. és 2. köt. Mutatók. 1. köt.: Zsinati, Dunamelléki, Dunántúli Református Egyházkerületi Levéltárak térképei. 2. köt.: Tiszáninneni, Tiszántúli Református Egyházkerületi Levéltárak és az evangélikus levéltárak térképei. Összeáll.: Dóka Klára. Magyarországi egyházi levéltárak térképeinek katalógusa. II-III. köt. Bp., 1989., Új Magyar Központi Levéltár. Kiadói papírkötések. Az 1. és a 2. kötet megjelent 600 példányban.
15681.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, hiányos címlappal.
15682.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft