[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Átkötött félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán címerrel, kissé kopott borítóval.
Faludy György: Börtönversek 1949-52 (Az ávó pincéjében és Recsken), hn., 1983, Recski Szövetség-Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (501./1000), a szerző által aláírt példány.
Dömötör Sándor: Kedvet virágoztató magyar népmesék, A magyar népmese kis tükre, Bp., 1944, M. Kir. Orsz. Iskolánkívüli Népművelési Intézet, Kiadói papírkötés nylon, sérült védőborítóval.
Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford. Huszár Imre. Második, egyedül jogositott kiadás. 47 (egészoldalas) képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, zöld egészvászon kötésben.A kötésen a festék több helyen megkopott, a gerinc sérült.