Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 294

Ipolyi Arnold népmesegyűjteménye. Szerk.: Kálmány Lajos. Kiadja: a Kisfaludy-Társaság. Magyar Népköltési Gyűjtemény XIII. köt. Bp.,1914, Athenaeum, XXXII+532 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
17957.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Berze Nagy János: Népmesék Heves- és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből. Gyűjtötte: Berze Nagy János. Jegyzetekkel kísérte: Katona Lajos. Magyar Népköltési Gyűjtemény IX. köt. Bp.,1907, Athenaeum, XIX+587 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
17958.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Nagyszalontai gyűjtés. Gyűjtötte a Magyar Folklore Fellows Magyar Osztályának Nagyszalontai Gyüjtő Szövetsége Kodály Zoltán közreműködésével. Szerk.: Szendrey Zsigmond. Magyar Népköltési Gyűjtemény XIV. köt. Kiadja: Kisfaludy Társaság. Bp.,1924, Athenaeum, XXXII+370 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
17959.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások. Bp.,(1925), Athenaeum, 342 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel,
17960.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11
Fedics Mihály mesél. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel kíséri Ortutay Gyula. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény I. Bp.,1940, Egyetemi Magyarságtudományi Intézet, 410 p.+ 2 (kétoldalas fekete-fehér fotók)+1 (Dési-Huber István illusztrációja) t. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben.
17961.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs I-V. kötet. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötések, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, a III. kötetben hiányzó hátsó szennylappal, az V. kötetben két kijáró lappal, kissé laza kötésekkel.
17962.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Remekírók Képes Könyvtára sorozat 6 kötete: Firdúszi: A Sahnáméból; Schiller költeményei; Goethe költeményei; Homeros Odysseiája; Heine Dalok könyve; Shakespere: János király, Macbeth, III. Richard, A makrancos hölgy. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel.
17963.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
10
Berkesi András: Barátok. DEDIKÁLT! Bp., 1988, Magvető. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17964.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kéri Edit színésznő (1926-) számára dedikált vegyes könyvtétel, 5 db.  Sylvester Lajos: Csupa csapás az élet. Sepsiszentgyörgy, 2000, Kaláka.;  Solymosy József: Kis(z) értelmező kézi(vezérlésű) szótár szociál - liberálisul és egyéb kajlaságok. Kiskunlacháza, 1995, Press + Print.;  Makai Ádám: Cantio Nocturna Peregrini. Bp.-Chicago, 1996., Corvina-Atlantis-Centaur.;  Lelkes Péter: Az igazak tovább élnek. hn., 2003, Codex Print.; Bartis Ferenc: Életre hívó halotti beszéd. Versek. Bp., 1989, Antikva. Kiadói papírkötés.
17965.

Kéri Edit színésznő (1926-) számára dedikált vegyes könyvtétel, 5 db. Sylvester Lajos: Csupa csapás az élet. Sepsiszentgyörgy, 2000, Kaláka.; Solymosy József: Kis(z) értelmező kézi(vezérlésű) szótár szociál - liberálisul és egyéb kajlaságok. Kiskunlacháza, 1995, Press + Print.; Makai Ádám: "Cantio Nocturna Peregrini." Bp.-Chicago, 1996., Corvina-Atlantis-Centaur.; Lelkes Péter: Az igazak tovább élnek. hn., 2003, Codex Print.; Bartis Ferenc: Életre hívó halotti beszéd. Versek. Bp., 1989, Antikva. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kéri Edit színésznő (1926-) számára dedikált vegyes könyvtétel, 4 db. Kiss Géza: Szanatórium a völgyben és más történetek. Kronosz Könyvek 3. Bp, 1996, Littera Nova. Papírkötésben. Megjelent 1000 példányban. + Vajda Gábor: Visszaidegenedés. Polemikus írások. Bp, 2000, Püski. Papírkötésben. + Havasok csöndjén túl. Versek és prózai írások. Bp, 2005, Accordia. Kiss Géza által dedikált példány. + Borzák Tibor: Szembeszélő. Borzák Tibor: Szembeszélő. Kecskemét, 2010, BT-Press Bt. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.
17966.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Fekete István: Hu. Álalteregény. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Kiadói műbőr kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
17967.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fekete István: Téli berek. Bp., 1959, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17968.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
23

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft