Könyvek: Történelem

Tételek száma: 157

Dömötör Tekla (szerk.): Germán, Kelta regék és mondák. Bp., 1976. Móra. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval
15684.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. II. köt. Bp., 1905., Franklin-Társulat, 4+270 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
15685.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Három kódex. Az Országos Széchényi Könyvtár millenniumi kiállítása. Libri de libris. Bp., 2000, OSZK-Osiris. Magyar és angol nyelven. Színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15686.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Klinghammer István, Pápay Gyula, Török Zsolt: Kartográfiatörténet. Bp., 1995, ELTE Eötvös kiadó. Kiadói papírkötés.
15687.

Kikiáltási ár:
800 Ft
9
Vegyes kiállítási katalógus tétel, 3 db:   Temesváry Ferenc: Díszfegyverek főúri kincstárakból. Tihany, 1969, Veszprém M. Múzeumok Igazgatósága, 59 p.;  Fényesebb a láncnál a kard. 1848-1849 Emlékkiállítás. Bp.,én.,Hadtörténeti Múzeum, 29+3 p.;  A kunbábonyi avar fejedelem. Bp.-Kecskemét, 1971, MNM-Katona József Múzeum, 22 p.;
15688.

Vegyes kiállítási katalógus tétel, 3 db: Temesváry Ferenc: Díszfegyverek főúri kincstárakból. Tihany, 1969, Veszprém M. Múzeumok Igazgatósága, 59 p.; "Fényesebb a láncnál a kard." 1848-1849 Emlékkiállítás. Bp.,én.,Hadtörténeti Múzeum, 29+3 p.; A kunbábonyi avar fejedelem. Bp.-Kecskemét, 1971, MNM-Katona József Múzeum, 22 p.;

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Petrilla Aladár: Magyarország népesedési viszonyai 1920-tól 1932-ig. Bp., (1936), k.n. (Atheaeum Rt. nyomása). Fekete-fehér térképekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15689.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
László Gyula: Ex libris. Mesterségem: régész. Bp.,1996, Szabad Tér. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne az elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással.
15690.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Első kiadás. Bp., 1939, KMENY. 252 p. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban Jó példány
15691.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
[Legouvé, Ernest: A nők erkölcsi története. Ford.: Feleki József. Bp., 1880., Franklin,] 341 p. Korabeli aranyozott álbordás félbőr-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal.
15692.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15693.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15694.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Somerset de Chaire: Fenyegető vihar. Ford.: Dietl Fedor. Bp., é.n., Pallas. 126 p. Aranyozott egészvászon-kötésben.
15695.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft