Gyakorlati gazdalexikon. Százkét munkatárs működésével szerk.: Mille Géza, Mayer János. 1-2. kötet. Bp.,[1927.], Sylvester-ny., XV+587+5; XV+593-1452+4 p. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., én. (cca 1930),Athenaeum, 373+3 p. Tizenhatodik kiadás. Kiadói kopott, foltos illusztrált félvászon-kötés, kissé laza kötéssel, névbejegyzéssel, ex libris-szel.
A legjobb szegedi szakácskönyv. Összeállította: M. Krasznai Elza. Bp.,én., Tolnai, 352 p. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötés, benne jegyzetekkel, egy szakadt lappal, egy-két foltos lappal, ex libris-szel.
[Magyar Elek]: Az ínyesmester ezer új receptje. Bp., 1935, Athenaeum, 254 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, a hátsó szennylap és előzéklap, valamint az utolsó lap (tartalomjegyzék) hiányzik.
Prato, Katharina: Süddeutsche Küche auf ihrem gegenwörtigen Standpunkte. Graz, 1885, Aug. Hesse's Buchhandlung. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Német nyelven. Borító, gerinc sérült, foltos, egy lap hiányzik.
Westsik Vilmos: Okszerű növénytermelés. Kézikönyv kisgazdák és népies gazdasági előadók számára. Gazdasági Tanácsadók. 30. sz. Bp.,[1928],Athenaeum, 500 p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, körbevágott. A szerző, Westsik Vilmos (1883-1976) Kossuth-díjas mezőgazdasági szakember által dedikált.
Katona József, Dömötör József: Magyar borok-borvidékek. Illusztrált. Bp., 1963., Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval.
Általános védekező munkák a gyümölcsösben. Összeáll.: Kadocsa Gulya, Ránky Sándor és Urbányi Jenő. M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Növényegészségügyi Szolgálat. 1. sz. Bp., 1937,(Pária-ny.), 63+1 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés.