Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Rákosi Jenő: Tiszavirág. Cikkek, levelek, beszédek. 1916-1919. I-II. kötet. Bp., 1920, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Ujságvállalata Rt., 1 t.+ 576; 567 p. Átkötött félvászon-kötés.
17394.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Tamási Áron: Ábel trilógia. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. Kolozsvár,1934.-én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítókkal, az Ábel a rengetegben borítója foltos és az elülső szennylapon, előzéklapon firka. +Nyírő József: Jézusfaragó ember. Kolozsvár,1934., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói félvászon-kötések
17395.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Edgar Rice Burroughs Tarzan műveinek 5 kötete: Tarzan a rettenetes. Ford.: Gaál Andor. ; Tarzan az aranyvárosban. Ford.: Vas Gábor.;  Tarzan és Opar kincsei. Ford.: Kovács György.;  Tarzan az ismeretlen országban. Ford.: Marton Anna.;  Tarzan és az aranyszörű oroszlán. Ford.: Dienes Kálmán.Bp.,én.,Pantheon. Kiadói egészvászon- és átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, közte sérült gerincekkel, kijáró lapokkal.
17396.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
[Johann Wolfgang von] Goethe: Faust. Mindkét rész. Ford.: Kozma Andor. Bp.,[1943],Pantheon, 158+231 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált (jelzett a nyomaton: Fekete J.) papír védőborítóban, papír védőborítóban. Szép állapotban.+ [Johann Wolfgang von] Goethe: Faust. Ford.: Dóczi Lajos. Pest, 1873, Ráth Mór, 4+VII-VIII+I-XXII+2+205+3 p. Átkötött modern egészvászon-kötés.
17397.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Darvas József: Város az ingoványon. Bp.,1945, Szikra. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, foltos gerinccel.   A szerző, Darvas József (1912-1973) író, publicista, építés és közmunkaügyi miniszter által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
17398.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Magyar Lakodalom. (Vőfélykönyv.) Összeáll.: Dr. Csűry Bálint. Kolozsvár/Cluj, 1927., Minerva, 74+1 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon intézményi bélyegzőkkel, két lapon jegyzettel, egy lap foltos.
17399.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
20
Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. A kis prímás. Regény. Bp., 1901, Révai, 6+253+2 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
17400.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
11
May Károly úti kalandjai. A Rio de La Plata mentén. Bp., é.n. Athenaeum. Kiadói festett egészvászon kötésben. Kopásokkal.
17401.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jósika Miklós: A két barát. Történelmi regény. I-III. kötet. Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 192; 192; 208 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
17402.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gábor Andor: Ezt izenem  Bécs, 1920. Bécsi Magyar Könyvkiadó. 128 p. Gábor Andor (1884-1953). Író, költő, humorista, publicista, kommunista politikus, a Ludas Matyi c. szatirikus hetilap alapító főszerkesztője. Könyveit Magyarországon betiltották. Korabeli félvászon kötésben.
17403.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
17404.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kubinszky Ernő: A szolgálati kutya állategészségügyi tudnivalói. Bp., 1958, BM. ORFK. Kiképzési Osztálya, 94+6 p. Kiadói foltos papírkötés.
17405.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft