Könyvek: Jog

Tételek száma: 20

Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz. Észrevételek Lustkandl Venczel munkájára: Das Ungarisch-Österreichische Staatsrecht! A magyar közjog történelmének szempontjából. A Budapesti Szemle 1865. I. füzetéből. Pest, 1865, Pfeifer Ferdinánd, 188 p. Kiadói szakadt, foltos papírkötés, a címlapon bejegyzéssel.
15609.

Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz. Észrevételek Lustkandl Venczel munkájára: "Das Ungarisch-Österreichische Staatsrecht! A magyar közjog történelmének szempontjából. A "Budapesti Szemle" 1865. I. füzetéből. Pest, 1865, Pfeifer Ferdinánd, 188 p. Kiadói szakadt, foltos papírkötés, a címlapon bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Pauly Károly: Magyar tiszti írásmód a polgári igazgatás és törvénykezés szótárával. A magyar ifjuságnak használására kiadta --. Buda, 1827, M. Kir. Universitás betűivel),] 340+2+4 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlap és a 341. oldal lapja hiányzik, a 36. oldalig sérült, hiányos, restaurálásra, pótlásra szoruló lapokkal, foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával (205.)
15610.

[Pauly Károly: Magyar tiszti írásmód a polgári igazgatás és törvénykezés szótárával. A magyar ifjuságnak használására kiadta --. Buda, 1827, M. Kir. Universitás' betűivel),] 340+2+4 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlap és a 341. oldal lapja hiányzik, a 36. oldalig sérült, hiányos, restaurálásra, pótlásra szoruló lapokkal, foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával (205.)

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Réz Mihály: Szabadság és egyenlőség. Bp., 1907, Pallas. Átkötött félvászon-kötésben. Dr. Sztehlo Zoltán (1889-1975) jogász, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
15611.

Réz Mihály: Szabadság és egyenlőség. Bp., 1907, Pallas. Átkötött félvászon-kötésben. 'Dr. Sztehlo Zoltán (1889-1975)' jogász, egyetemi tanár névbélyegzőjével.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
25
Magyar törvények jegyzetes kiadása. 1885: XI. törvénycikk. Az állami tisztviselők, altisztek és szolgák nyugdíjazásáról. Bp, 1885, Pfeifer Ferdinánd kiadása. Részben szétvált papírkötésben, a borítón feljegyzésekkel, kisebb szakadásokkal. 52p.
15612.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1945 Az igazoló eljárás újabb szabályai. Előszót írta: Szűcs János. Összeáll. és magyarázattal ellátta: Fenesi Ferenc és Káldi István. Pótfüzet a Mit kell tudni az igazoló eljárásról c. könyvhöz. Bp.,1945, Békeffy, 24 p.
15613.

1945 Az igazoló eljárás újabb szabályai. Előszót írta: Szűcs János. Összeáll. és magyarázattal ellátta: Fenesi Ferenc és Káldi István. Pótfüzet a "Mit kell tudni az igazoló eljárásról" c. könyvhöz. Bp.,1945, Békeffy, 24 p.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kahler Frigyes: Joghalál Magyarországon. 1945-1989. Bp.,1993,Zrínyi. Kiadói papírkötés.
15614.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Márkus Dezső: Magyar magánjog. II. köt.: Meszlény Artur közreműködésével: Dologjog. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1905, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
15615.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Magyar Törvénytár 1000-1526. évi törvénycikkek. Az 1000-1301 közt alkotott törvényeket fordította és jegyzetekkel ellátta Nagy Gyula. Az 1301-1526 közt alkotott törvényeket fordították és jegyzetekkel ellátták Dr. Kolosvári Sándor és Dr. Óvári Kelemen. Az 1000-1526. évi törvényeket magyarázatokkal és utalásokkal kiséri Dr. Márkus Dezső. Corpus Juris Hungarici. Magyar Törvénytár. 1000-1895. Milleniumi Emlékkiadás. Bp., 1899, Franklin. Aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
15616.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
20
Vegyes gépelt, sokszorosított iskolai jogi jegyzet, Holub József: Magyar alkotmány és jogtörténelem, A jog, az első gyűrött, szakadozott, 93; 86+15 p.
15617.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Bűnvádi perrendtartás. Az összes melléktörvényekkel, rendeletekkel, joggyakorlattal. Jegyzetekkel és utalásokkal. Összeáll.: Vargha Ferenc. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp.,1905, Grill. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15618.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15619.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15620.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft