Militária

Tételek száma: 68

1918. Sebesültek Érme cink kitüntetés első sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2-,3 Hungary 1918. Wound Medal zinc decoration with ribbon after the first wound. Sign.: R. Placht C:VF,F NMK 328.
31472.

1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés első sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2-,3 Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration with ribbon after the first wound. Sign.: R. Placht C:VF,F NMK 328.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1918. Sebesültek Érme cink kitüntetés három sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2,2- ph. Hungary 1918. Wound Medal zinc decoration with ribbon after three wounds. Sign.: R. Placht C:XF,VF edge error NMK 328.
31473.

1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés három sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2,2- ph. Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration with ribbon after three wounds. Sign.: R. Placht C:XF,VF edge error NMK 328.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1921. Budaörsi Csata Emlékére Károly kereszt kardokkal, zománcozott/aranyozott kitüntetés (19x34mm) E.: piros-fekete zománcozású máltai kereszt, középen körben aranyozott K betű; hátlapon középen felirat BUDAÖRS 1921, a kereszthez felül aranyozott keresztbe tett kard kapcsolódik és függesztőkarika. A kitüntetést, IV. Károly király másodszori kísérlete a magyar trón megszerzésére ihlette. A királypárti legitimisták alapították, miután IV. Károly csapatai és Horthy Miklós kormányzó csapatai Budaörsnél összecsaptak és mely csata kimenetele IV. Károly veresége lett. A következő évben a volt királyt száműzték Madeira szigetére, ahol 1922. április 1-én halt meg. A kitüntetés nagyon ritka, igazi kuriózum! T:1- /  Hungary 1921. Medallion of the Battle of Budaörs enamelled and gilt decoration with swords (19x34mm) on the obverse red/black enamelled maltese cross in the middle wit the letter K; on the reverse BUDAÖRS 1921, above the cross swords with suspension ring. The decoration was instituted by the royalists in 1921 after the Battle of Budaörs where the troops of Charles I (Charles IV in Hungary) and Miklós Horthy were clashed. The second attempt of Charles I to retake the throne of Hungary was not successful, the following year of the battle he was forced into exile on Madeira and died here on 1 April, 1922. The decoration is a real rarity! C:AU
31474.

1921. "Budaörsi Csata Emlékére" Károly kereszt kardokkal, zománcozott/aranyozott kitüntetés (19x34mm) E.: piros-fekete zománcozású máltai kereszt, középen körben aranyozott "K" betű; hátlapon középen felirat "BUDAÖRS 1921", a kereszthez felül aranyozott keresztbe tett kard kapcsolódik és függesztőkarika. A kitüntetést, IV. Károly király másodszori kísérlete a magyar trón megszerzésére ihlette. A királypárti legitimisták alapították, miután IV. Károly csapatai és Horthy Miklós kormányzó csapatai Budaörsnél összecsaptak és mely csata kimenetele IV. Károly veresége lett. A következő évben a volt királyt száműzték Madeira szigetére, ahol 1922. április 1-én halt meg. A kitüntetés nagyon ritka, igazi kuriózum! T:1- / Hungary 1921. "Medallion of the Battle of Budaörs" enamelled and gilt decoration with swords (19x34mm) on the obverse red/black enamelled maltese cross in the middle wit the letter "K"; on the reverse "BUDAÖRS 1921", above the cross swords with suspension ring. The decoration was instituted by the royalists in 1921 after the Battle of Budaörs where the troops of Charles I (Charles IV in Hungary) and Miklós Horthy were clashed. The second attempt of Charles I to retake the throne of Hungary was not successful, the following year of the battle he was forced into exile on Madeira and died here on 1 April, 1922. The decoration is a real rarity! C:AU

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
1922. Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat) aranyozott Br kitüntetés, fémjel nélkül T:2,2- / Hungary 1922. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment) gilt Br decoration without hallmark C:XF,VF NMK 413.
31475.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
1922. Magyar Ezüst Érdemérem Ag kitüntetés mellszalagon, fémjel nélkül T:2 patina Hungary 1922. Hungarian Silver Medal of Merit / SI DEUS PRONOBIS QUIS CONTRA NOS MCMXXII Ag decoration on ribbon, without hallmark C:XF patina NMK 390.
31476.

1922. "Magyar Ezüst Érdemérem" Ag kitüntetés mellszalagon, fémjel nélkül T:2 patina Hungary 1922. "Hungarian Silver Medal of Merit / SI DEUS PRONOBIS QUIS CONTRA NOS MCMXXII" Ag decoration on ribbon, without hallmark C:XF patina NMK 390.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1922. Magyar Bronz Érdemérem hadiszalagon aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, fémje nélkül T:2- ph., patina Hungary 1922. Hungarian Bronze Medal of Merit on war ribbon / SI DEUS PRONOBIS QUIS CONTRA NOS MCMXXII gold plated bronze decoration without hallmark, with ribbon C:VF edge error, patina
31477.

1922. "Magyar Bronz Érdemérem hadiszalagon" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, fémje nélkül T:2- ph., patina Hungary 1922. "Hungarian Bronze Medal of Merit on war ribbon / SI DEUS PRONOBIS QUIS CONTRA NOS MCMXXII" gold plated bronze decoration without hallmark, with ribbon C:VF edge error, patina

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1923. I. osztályú Legénységi Szolgálati Jel Br kitüntetés mellszalagon T:2 / 1923. Distinction for Long Service for the Soldiers 1st Class Br decoration with ribbon C:XF NMK.: 355.
31478.

1923. "I. osztályú Legénységi Szolgálati Jel" Br kitüntetés mellszalagon T:2 / 1923. "Distinction for Long Service for the Soldiers 1st Class" Br decoration with ribbon C:XF NMK.: 355.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1923. II. osztályú Tiszti Szolgálati Jel zománcozott Br kitüntetés ezüstözött rátéttel, cserélt kontraszemmel és cserélt mellszalagon (kontraszem és függesztőkarika összeforrasztva) T:2- ü. / Hungary 1923. Officers Distinction for Long Service 2nd class enamelled Br decoration with silver plated overlay, with changed counter-link and changed ribbon (counter-link and suspension ring soldered together) C:VF ding NMK 349.
31479.

1923. "II. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" zománcozott Br kitüntetés ezüstözött rátéttel, cserélt kontraszemmel és cserélt mellszalagon (kontraszem és függesztőkarika összeforrasztva) T:2- ü. / Hungary 1923. "Officers' Distinction for Long Service 2nd class" enamelled Br decoration with silver plated overlay, with changed counter-link and changed ribbon (counter-link and suspension ring soldered together) C:VF ding NMK 349.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1923. II. osztályú Legénységi Szolgálati Jel Br kitüntetés ezüstözött medalionna, mellszalagon T:2 oxidáció / Hungary 1923. Distinction for Long Service for the Soldiers, 2nd Class Br decoration with silver plated medallion at center, on ribbon C:XF oxidation NMK 356.
31480.

1923. "II. osztályú Legénységi Szolgálati Jel" Br kitüntetés ezüstözött medalionna, mellszalagon T:2 oxidáció / Hungary 1923. "Distinction for Long Service for the Soldiers, 2nd Class" Br decoration with silver plated medallion at center, on ribbon C:XF oxidation NMK 356.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1923. III. osztályú Legénységi Szolgálati Jel hadifém és Br kitüntetés mellszalaggal T:2- Hungary 1923. Distinction for Long Service for the Soldiers, 3rd Class war metal and Br decoration with ribbon C:VF NMK 357.
31481.

1923. "III. osztályú Legénységi Szolgálati Jel" hadifém és Br kitüntetés mellszalaggal T:2- Hungary 1923. "Distinction for Long Service for the Soldiers, 3rd Class" war metal and Br decoration with ribbon C:VF NMK 357.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1929. III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel aranyozott Br kitüntetés mellszalagon T:2 Hungary 1929. Officers Distinction for Long Service, 3rd Class decoration with ribbon C:AU NMK 352. Militária
31482.

1929. "III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon T:2 Hungary 1929. "Officer's Distinction for Long Service, 3rd Class" decoration with ribbon C:AU NMK 352. Militária

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
34
1929. Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal ezüstözött Br kitüntetés mellszalag nélkül, fémjel nélkül T:2,2- ph. Hungary 1929. Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet silver plated Br decoration without ribbon, without hallmark C:XF,VF edge error NMK 418.
31483.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött Br kitüntetés mellszalag nélkül, fémjel nélkül T:2,2- ph. Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated Br decoration without ribbon, without hallmark C:XF,VF edge error NMK 418.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft